Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az épp viselt vezetéknevem...

Az épp viselt vezetéknevem mennyit mondd el a valódi nemzetiségemről?

Figyelt kérdés
A vezeték nevem, ahogy kutattam román eredetű, az édesanyám vezetékneve szlovák, de ha továbbmegyek van itt minden, amit épp viselek, az akkor tulajdonképpen semmit nem mondd el ( nem a vallott, hanem az igazi ) nemzetiségemről?

2015. aug. 22. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám nem a vér szerinti apja nevét viselte, hanem a nagyanyám férjéét, így én se a vér szerinti rokonaimmal, hanem a név szerinti rokonaimmal tartom a kapcsolatot. Az anyai nagyapám a szláv nevét magyarosította az '50-es években.

Na ennyit a viselt nevekről...

2015. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Mai világban már semmit nem mond.
2015. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
ezt magad is tudod, hogy lehet ilyen buta, gyerekes kérdést föltenni?
2015. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Manapság már semmit sem. Az én dédapám neve is más volt mint ami most az enyém. Névváltoztatás, örökbefogadások, bármi lehet a családban és nem is kell messzire menni. Az ember sokszor még a dédszüleit sem ismeri. Név alapján nem lehet ilyen következtetéseket levonni. Kizárólag az a hiteles, amit az ember fel is kutat. Én is hallottam már a családomban mindenféle keveredésről, aztán higy melyik igaz, azt a jó ég tudja. Engem nem is érdekel, ezért utána sem járok.
2015. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most már én sem nagyon... :S
2015. aug. 23. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Török eredetü nevem van. A családomat semmilyen modon nem tudom a törökökhöz kötni 1850es éveknél vége mindennek. Van még innen onnan származó neveink a csalàdban,de ottsem vezetnek mesze a nyomok...szóval leginkább semmit.

És szerintem nem is izgat sokakat,hogy miféle vagy. A valott fontosabb...csa legyél olyan mint viccekben azaz tipikus.

2015. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igazi régi, történelmi neveken kívül nem sok van, aminek valóban lehet tudni az eredetét.
2015. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!