Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » El Válnak a szüleim, és nem...

El Válnak a szüleim, és nem tudom hogy hogy álljak a dolgokhoz, és hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim jóba vannak, de már nem úgy szeretik egymást mint egy pár, hanem mint a testvérek. És el akarnak válni. De én ezt nem tudom elfogadni. Új házba kell költöznöm, új barátok, el kell döntenem hogy kivel éljek tovább és a bátyámtól is elválasztanak. Mégis mit tegyek? Segítsetek kérlek!

2015. nov. 9. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ezen nem tudsz segíteni. Szerintem is butaság ilyen miatt elválni, de ez a szüleid dolga, nem szólhatsz bele :-( Ez van.
2015. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A házasság nem két barát együttéléséről szól.A szüleid ha a válás mellett döntöttek,nem nagyon tudsz mit csinálni,max tiszteletben tartani a döntésüket,és rugalmasnak lenni a változásokkal kapcsolatban.Mindenkinek riasztó az új ház,új barátok gondolata,de talán jól is elsülhet a dolog,lehet,hogy úgy változik az életed,hogy sokkal jobb lesz.A bátyáddal tudsz azért majd találkozni,vagy éppen napi szinten messingeren kamerán keresztül beszélni vele.Persze semmi nem lesz olyan mint volt,de az élet a változásokról szól.Fel a fejjel idővel megtalálod a helyed az új életetekben.
2015. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek! :)
2015. nov. 9. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz?

Beszélj az aggályaidról. Mondd el a szüleidnek, hogy mennyire szomorú vagy, és hogy nem tudod, mi lesz ezután. Lehet, hogy elmondják neked, mi történik, és az talán majd megnyugtat egy kicsit.


Ha a szüleid akkor éppen nem tudnak vagy nem akarnak segíteni, egy érett barátodnak mondd el, hogy mi aggaszt (Példabeszédek 17:17).


És ami a legfontosabb, égi Atyád, az „Ima Meghallgatója” biztosan figyelni fog rád (Zsoltárok 65:2). Öntsd ki neki a szívedet, mert ő törődik veled (1Péter 5:7).


Mit ne tegyél?

Egy lánynak el van törve a karja

A szüleid válása ugyanolyan fájdalmas lehet, mint amikor eltörik a karod – de be fog gyógyulni a sérülés

Ne sértődj meg. „A szüleink önzők voltak – mondja Daniel, akinek a szülei akkor váltak el, amikor ő hétéves volt. – Igazából nem gondoltak ránk, vagy arra, hogy a tetteik hogyan érintenek bennünket.”


Miért nem lenne jó Danielnek, ha továbbra is mérgelődne, és neheztelne a történtek miatt? (Segít, ha elolvasod a Példabeszédek 29:22-t.)


Miért lenne jó, ha Daniel igyekezne megbocsátani a szüleinek, és megpróbálná elfelejteni a sérelmeket? (Segít, ha elolvasod az Efézus 4:31, 32-t.)


Ne nehezítsd meg még jobban az életedet. „Boldogtalan és depressziós voltam a szüleim válása után – mondja Denny. – Az iskolában is problémáim voltak, és végül megbuktam. Majd . . . én lettem az osztály bohóca, és sokszor verekedtem.”


Szerinted mit akart Denny azzal elérni, hogy ő lett az osztály bohóca, vagy azzal, hogy verekedésekbe keveredett?


Hogyan segíthet a Galácia 6:7-ben olvasható alapelv a Dennyhez hasonló fiataloknak, hogy ne nehezítsék meg még jobban az életüket?


Az érzelmi sérülések begyógyulásához idő kell. Ahogy az életedben kezdenek újra rendeződni a dolgok, te is kezded majd újra a réginek érezni magad

2016. jan. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez elég segítség volt ahhoz, hogy elgondolkodjak azon, hogy vajon nekik mennyire nehéz. Ez télleg segített! Köszönöm!

2016. jan. 25. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!