Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valakinek cigány vér folyik az ereiben?

Figyelt kérdés
Anyai ágról rengeteg kreol bőrű rokonom van,fekete haj,közép barna vagy sötét barna szem és barna bőr(az olaszostól az indiaiig bár abból csak néhány embernek)anyám és anyai nagyanyám is kreol bőrű,a szemük körül még az a sötétebb "gödör" is megtalálható. Anyámat már gyanúsították meg azzal,hogy cigány,mert valamivel barnább a bőre. Anyám tipikus latinos szenvedélyű,könnyen fel idegesíthető és olyankor nagyon haragos is tud lenni,nagyanyámnak még ennél is sötétebb a bőre. Anyám eléggé arabos kinézetű,ahogy rajta kívül sokan mások is a rokonságban,de semmi jele cigány ősnek. Románnak annál több,dédnagyapám,anyám apja román volt,vicc az hogy a román rokonságban mindenki szőke kék szemű és fehér volt,egyébként magyar,ruszin és román ősökről tudok csak. Nagyanyám elég rasszista,állítása szerint az ő ősei között csak amolyan tipikus árják kerültek ki,apja tényleg úgy nézett ki mint egy német,az anyja barna hajú és szemű volt,de fehér bőrű. Nagyapám néhányszor lecigányozta őt,amikor veszekedtek,de szerintem ennek nincs köze nagyanyám származásához. Még egyszer hangsúlyozom,hogy anyám ágáról mindenki úgy néz ki mint egy olasz vagy egy arab,mégis azt mondják csak fehér ősök voltak a családban,hogy honnan ered ez a barnaság,azt senki sem tudja megmagyarázni. Létezik,hogy egy tulajdonság később vetül csak ki az utódokra? Görög vagy valamilyen más déli népből származó ősökről szintén nem tudok. Jómagam meg vagyok akadva a fehér és kreol között,egyesek szerint full fehér vagyok,de egy haverom többször is utalt rá,hogy nem az idén barnultam,az én bőröm világosbarna,amolyan semmilyen,a szemem kék,hajam szőkés barna,apám igazi árja szintén,de ez már egy másik sztori...nos?

2015. nov. 17. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Sehonnan nem lehet tudni, hacsak nem vagy tisztában a családod származásával.

A barna bőr semmit sem jelent... Én félig cigány vagyok, és közben hófehér a bőröm, annyira, hogy folyton azt kérdezik, nem betegség miatt vagyok-e ilyen sápadt folyton.

2015. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Hallottál már arról, hogy a törökök nálunk vendégeskedtek másfél évszázadon át? Nem feltétlen "cigány vér" miatt lehettek nem az idén barnultak...
2015. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak a szín hanem az arcvonások is számítanak.

Tőlem asszem egyszer kérdezte meg gyerekkoromban egy másik hogy cigány vagyok -e. Lehet az is benne volt a dologban h fehér bőrű vagyok de könnyen barnulok, meg a szemem nagyon enyhén ázsiai. Cigány ősről nem tudok, talán sváb volt a felmenőim közt, de lehet h zsidó és román felmenőim is voltak. Régen volt a rokonságban "Pancsu" vezetéknevű, ez talán vmi román lehet.

2015. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 MGéza válasza:
93%
Egy baromi nagy tévhitet rögtön oszlassunk el: barna bőr, fekete szem európai embereknél nem fordul elő. Na ez úgy ahogy van egy rasszista téveszme, a náci ideológia egyik mellékterméke aminek semmi köze a valósághoz! Aki ilyet mond, az nincs tisztában az embertípusokkal, azon belül pedig azzal, hogy Európán belül milyen sokféle rassz fordul elő arról nem is beszélve, hogy az európaiak többsége kevert rasszhoz tartozik.
2015. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ez mar megint a kiálló fül kerdese

!!!!

előző kerdesedben kerdezgetek a válsz irok..hogy estelge nemet román görög olasz felmenoid lehetnek e? Te Mindenre igenel valaszzoltal.

Most komolyan nem unod meg ezt a buta kerdest???

fel orszag verre benned van lassan az lesz a köv.kerdesed



Ezt azert be másolom amit irtal.



Barna borom kékszemű "olaszos" srac vagyok es


denevér kiálló fuleim vannak ami a ciganyokra jellemző 😆!

2015. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
84%

"Honnan lehet tudni, hogy valakinek cigány vér folyik az ereiben?"


Megkéred hogy kísérjen hazáig, és ha elővesz egy hegedűt, akkor az!

2015. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy ? Drótostótok meg vándorkereskedők jártak keresztül kasul, cigányok vetették a vályogtéglát, nyalka legények vágtáztak és a földesúré volt az első éjszaka joga.
2015. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Igazából mindegy ez.


Az én barátnőm félig cigány mert az ő anyukája cigány de apukája magyar sőt ő is csak félig magyar mert félig német származású.

A barátnőm bőre sötétebb az átlagnál meg a hajszíne is az a tipikus sötétbarna sőt majdnem fekete, de a szeme színe viszont kék és nagyon szép élénk színű. Én onnan tudtam meg hogy cigány amikor bemutatott az anyukájának aki szintén csinos nő de látszik rajta hogy egy igazi cigány asszony barna szem, fekete haj barnás bőr és a viselkedése meg a beszéde is cigányos. A barátnőmé viszont nem, a hangja mély ugyan de nem vészes.

2015. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még a kevésbé értelmeseket is:D.Nem vagyok rasszista,de nagyon érdekel a származás kérdése és a genetika,meg kíváncsi is vagyok mely népek vérét hordozom magamban.
2015. nov. 17. 22:28
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha ezt a szép mesét megérted,akkor sanszos:)


[link]

2015. nov. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!