Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Most akkor ő a keresztanyám?

Most akkor ő a keresztanyám?

Figyelt kérdés

A Keresztapámnak van öt hónapja barátnője(eddig ez a legkomolyabb kapcsolata). Mivel nagyon kötödő tipus vagyok így egyből megkedveletem és nem szeretném el veszíteni, mert már úgy gondolok rá mintha télleg a keresztanyám lenne. Na de lehet őt már ilyenkor keresztanyának nevezni és gondolni vagy ez még korai lenne?

Tudom nem valami értelme a megfogalmazásom, de ha lehet akkor értelems választ kérnék.

13/L


2010. márc. 23. 16:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sorry az utolsó mondatnál értelmes akarta lenni
2010. márc. 23. 16:40
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Hát nem tudom.Nekem a keresztapám felesége már a keresztanyám, de a keresztanyum párja még nem a keresztapám. Szóval szerintem majd ha összeházasodnak vagy összeköltöznek akkor talán.
2010. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Keresztszülő az, aki a keresztvíz alá tartott. A keresztapád barátnője sosem lesz a keresztanyád akkor sem, ha összeházasodnak. Azok a keresztszüleid, akik a keresztleveleden ekként szerepelnek.
2010. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Amúgy addig okés hogy azok a keresztszüleim akik a keresztvíz alá tartottak, és az rendbe is van. De majd egy idő után csak hívhatom keresztanyunak ugye?
2010. márc. 23. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
1.vagyok. Én kereszapum feleségét szinte az elsőperctől keresztanyunak szólítom, így szokta meg. Szerintem szólíthatod majd idővel úgy.
2010. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

"De majd egy idő után csak hívhatom keresztanyunak ugye?"


Nem! Mire fel?

2010. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Nugodtan hívhatod úgy is.Ez csak kedveskedés.Van akinek több keresztszülője is van,de csak az egyik tartotta keresztvíz alá.De mindet kereszszülőknek nevezi.
2010. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Szerintem tisztában vagy vele,hogy ki a keresztanyukád, és hivatalosan csak egy van. De ez egy gesztus, hogy őt is "keresztanyunak" hívod,és biztos vagyok benne, hogy nagyon jólesne neki. Ha jófej és bírod nyugodtan hívd annak!
2010. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

16:56 vagyok! így van kedves ma 17:09, aztán ha jön az újabb barátnő, meg a következő szólítsa nyugodtan mindegyiket keresztanyunak!


Kérdező!

Kereszanyukád egy van, aki keresztelt! Szeresd a keresztapád barátnőit élettársait, és tiszteld őket!

Elég nagynak érezlek ahhoz, hogy ezt megértsd!

2010. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a keresztapukáddal és a párjával kell megbeszélni majd,hogy ők mit szólnának hozzá.

Egyébként nekem is hasonló a történetem:

A keresztelőmön csak a keresztapám volt ott,ám a párjával már akkor is együtt voltak,csak munka miatt nem tudott eljönni.Amíg felnőttem és kamasz lettem sokat találkoztam velük.Úgy tekintettem rá,mint a keresztanyámra és ő az egyik példaképem.Viszont sosem hívtam keresztanyának,ahogyan a keresztapámat sem hívtam keresztapának,csak a keresztnevükön hívtam őket.Nagyon szerettem azt a nőt,a mai napig is szeretem,de ma már sajnos nagyon ritkán futunk össze,max. évente 1-2x...

15/L

2010. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!