Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol lehet megtudni, mi volt...

Hol lehet megtudni, mi volt az eredeti nevük?

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy nagyapám, ill. apám neve is egyúttal, még régen meg lett változtatva.Már nem kérdezhetem meg a nagyszülőket, nem élnek, apám meg nem tudja.

Csak kíváncsiság.A mostani nevünk nagyon tetszik, nincs vele baj.


2016. máj. 31. 10:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt van két példa a születési anyakönyvböl, láthatod, hogy az eredeti születési anyakönyvbe vezették be a névváltoztatást!


[link]


[link]


Kérdezö: ha tudod, hogy mikor és hol született kb a nagyapád, akkor meg tudod keresni az adott évben kiket anyakönyveztek, és köztük nagyapádat is - csak végig kell nézni, hogy knek a nevét változtatták meg a jelenlegi családnevetekre.

2016. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem kell osszeveszni.

Utolsó,koszonom,megnezem.

2016. máj. 31. 19:06
 13/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok, és ÉN nem veszekszem.


Ha segitségre van szükséged, írhatsz privátban is, mert úgy elöfordulhat, hogy tudok még más tippet is adni.

2016. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igazuk van a vitatkozóknak külön-külön is. Névváltoztatásnál - ma is - az eredeti anyakönyvi bejegyzésbe belekerül a névváltoztatás. Arról adnak ki új anyakönyvi kivonatot, amiben viszont a régi már sehogy nem szerepel.

Kérdező! Családban nincsenek meg papírok? Pl nagypapa születési anyakönyvi kivonata? Vagy régi családi biblia, leckekönyv az egyetemről, katonakönyv, amiből kiderülhet.

2016. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13.44-


De az új anyakönyvi kivonatban az apja neve marad az, ami volt, szóval már eleve ott kiderül az eredeti név.

2016. jún. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

És ha régebben volt, akkor gyakran mind kettőt írták , az eredetit zárójelben, vagy "korábban" megjegyzéssel.


Halottiban is bent volt, hogy született ...-ként.

2016. jún. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!