Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen külföldi hangzású...

Milyen külföldi hangzású vezetéknevek vannak?

Figyelt kérdés
Sok német hangzásút ismerek, de mondjuk van olyan vezetéknév, ami akár francia, akár angol (akár más) eredetű/hangzású?
2016. jún. 5. 12:10
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne
2016. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2016. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg angol-francia és számtalan más idegen országbeli vezetéknév létezik.

Felsorolhatnék jó sokat (kint élek Angliában ismerek sok angolt) de egyszerűbb ha előkapsz angol- francia, és egyéb könyvműveket és már olvashatsz is sok-sok idegen hangzású vezeték neveket.

Pl:

Shakespeare összes művében sok vezetéknév van.(és létező vezetéknevek)

Vagy ott vannak a mai írók mint pl:

Stepheng King

Danielle Steel és sorolhatnám.

Sok sikert a keresésben

2016. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó, biztos nem voltam világos, de annyit azért kikérek magamnak, hogy ne tekintsenek analfabétának, aki nem tud egy külföldi nevet sem...


Konkrétan IDEGEN HANGZÁSÚ de MAGYAR vezeteknevre vagyok kíváncsi.

Kíváncsi lennék hogy milyen magyarnak van olyan vezetekneve, hogy Thomas, ha mar Danielle Steelt említetted....

2016. jún. 5. 14:39
 5/14 A kérdező kommentje:

Na jó. Gyengébbek kedvéért olyanra gondolok, mint a német eredetű Bergmann vagy Schali például. Mindkettő használatos Magyarországon és német nyelvteruleten is.

Köszi.

2016. jún. 5. 14:42
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon aranyos vagy, hogy hozzátetted: a gyengébbek kedvéért. De szerintem mondjál te párat, csak mintának, mire gondoljanak a gyengébbek.
2016. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Singer, Kleimann, Deutsch, Frőhlich (Fröhlich), Reinhardt, Reichart, Hartmann. Tessék.
2016. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként nem értem kifakadásod, hisz nem írtad oda, hogy külföldi hangzású, de magyar vezetékneveket írjunk. Tehát mégis analfabéta vagy. #7
2016. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy aranyos vagyok. *.*

Mondjuk a kérdést nyilván nem tettem volna fel, ha én magamtól tudok ilyet.

A kérdésben az áll, hogy külföldi hangzású név, nem pedig külföldi név. Szerintem egyértelmű.

Masrészről pedig leírtam, hogy a német hangzású vezetéknevek nem érdekelnek, erre írsz egy rakattal.

Köszi. :) Ezentúl már nem kérdés, hogy ki az analfabéta.

2016. jún. 6. 09:56
 10/14 anonim ***** válasza:
"Konkrétan IDEGEN HANGZÁSÚ de MAGYAR vezeteknevre vagyok kíváncsi" Ez olyan zagyva, hogy még csak. Amiket példának írsz, anno Mo-ra betelepített németek vezetéknevei. Nyilván sok egyéb náció telepedett le nálunk, ilyen-olyan okok miatt, főleg a különböző háborúk, forradalmak alatt. A leszármazottaik már magyar állampolgárok, csak a vezetéknevük utalhat az őseikre.
2016. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!