Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha az egyik szülő külföldi, a...

Ha az egyik szülő külföldi, a másik meg magyar, és Magyarországon laknak, akkor a gyerekük kettős állampolgár lesz?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor külföldi keresztnevet is kaphat (ha az apuka a külföldi)?
2016. máj. 14. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Külföldi keresztnevet kaphat, igen . Az állampolgárság attól függ, hogy az apa állama mit enged. Ha ott van kettős állampolgárság, akkor lehet az a gyerek.
2016. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Francia az apuka.
2016. máj. 14. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a francia rendszer. Érdemes a követséget felhívás és tájékozódni. Valószínű hogy ahogy külföldön magyar gyerek szuletesekor a Magyarországi anyakonyvezest is el kell intézni, úgy nektek is el meg kell csinaltatni a franciát. Kérdezz rá, hogy mi a menete, kell e külön apasági nyilatkozat, ha nem vagytok házasok, stb
2016. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyermekeink francia-magyar állampolgárok... mondjuk ők még Párizsban születtek (én vagyok francia, a férjem magyar) és azóta itthon élünk. Ha jól tudom, hogyha az egyik szülő külföldi és lehetséges a kettős állampolgárság, akkor megadják. Emellett persze lehet külföldi keresztnevük is (nálunk is mindegyik lányunknak "két nyelvű" neve van, de francia helyesírással).
2016. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én félig francia vagyok, és automatikusan kettős állampolgár lettem,viszont nekem nem élnek együtt a szüleim. Nemzetközi nevem van,francia helyesírással, és megkaptam a dédszüleim nevét is. (Caroline Jeanne Charlotte). 18/L
2018. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!