Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Családfa

A kérdés

Levéltár? Mit kell csinálnom?

Sziasztok!

Családfát kutatok és holnap vagy még ezen a héten szeretnék bemenni a levéltárba, hogy előrébb jussak.

Mit kell mondanom? Ha be szeretnék íratkozni, mit kell csinálnom? És, ha adatokat szeretnék kérni, akkor mit mondjak? Mennyibe fog nekem ez kerülni?

Bocsánat a tudatlanságomért, de még sosem csináltam ilyet, és nagyon izgulok.

Köszönöm szépen!:)

2016. júl. 11. 14:31  Privát üzenet  

A válaszok
Először kérdezd a rokonságot adatokról infókról. A Levéltárban csak ezekkel tudsz elkezdeni kutatni. Ott beiratkozol (ingyenes), és elmagyarázzák ott is hogy mit kutathatsz és milyen szabályok vannak. Az egyházi könyveket 1895-től visszafelé kutathatod számítógépen. A többiből csak a halotti anyakönyveket 1980-ig. A házasságit és a születésit csak akkor nézheted meg ha van konkrét név és dátum a birtokodban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2016. júl. 11. 14:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

# 2/5Időpont 2016. júl. 11. 15:04 Privát üzenet

Szívesen! Esetleg még egy kis segítség:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. júl. 12. 10:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

# 4/5Időpont 2016. júl. 13. 09:25 Privát üzenet

Saját egyenesági család kutatására NINCS határ.

Ahhoz bizonyítani kell, hogy leszármazott vagy, mondjuk születési anyakönyvi kivonattal, gondolom, hogy biztosan elfogadják.

A 30-60-90 vagy 100 év, amire módosították, az BÁRKIre vonatkozik, akárki megnézheti a 30 évvel ezelőttitől visszafelé lévő halottiakat, 60 évvel ezelőttitől visszafelé lévő házasságiakat, és 90 vagy 100 évvel ezelőtti előtt lévő születésieket.

Sok ezekből a familysearch-ön fönt is.

Szerintem manapsáh nem adnak egyből ki könyveket, előre kell kérni, és akkor előkészítik néhány nap alatt. De lehet, hogy ez is változik időről időre.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2016. júl. 18. 01:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha kiskorú vagyok, beengednek a levéltárba kutatni?
Iratttárban/levéltárban meg tudják mondani kik voltak a rokonaim?
Már egy ideje kutatom a családfámat, de nem akarok Magyarország összes levéltárába elmenni információkért?
Levéltári kutatáshoz a fond-jegyzéket meg lehet valahol találni a neten?
Elakadtam a családfakutatásnál. Hogyan tudnám folytatni?
Petrovics név melyik szláv régióból származik? Keleti, nyugati vagy délszláv eredetű?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Családfa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!