Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik ilyen egy családfában?

Létezik ilyen egy családfában?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy még is hány tagú lehet egy család mert a nagymamám vezetékneve Pertl és mikor rákerestem személyekre ugyan ezzel a vezetéknévvel és elmondtam neki a neveket akkor azt mondta rájuk, hogy ismeri és tényleg a rokonunk. Ahol lakunk szó szerint a fél kisváros a rokonunk olyanok is beletartoznak akiket sosem láttam csak a mamám vagy a családja, rengetegen élnek külföldön és nagyon bánt, hogy nem találkoztam velük. Annyi kiderült,hogy Ausztriából, azonbelül Salzburgból származik a név. Voltunk levéltárban mert egy időben nagyon foglalkoztatta a családomat maga a családfa beleértve engem is és nem egy érdekes dolgot felfedeztünk a felmenőinkkel kapcsolatban. Létezik, hogy egy család több 100 tagú lehet?? Persze ez a vezetéknév tényleg többszáz éves, de létezik, hogy mára ennyire kinőtte magát a létszám? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 3. 00:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mozart leszármazottja semmiképpen nem lehetsz ui. 6 gyermeke közül kettő érte csak meg a felnőttkort, akik feleség és gyermek nélkül haltak meg.
2016. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem mentem bele ilyen mélyen a témába egyenlőre. Akkor elnézést csak a rokona vagyok mindenesetre annyi tudunk eddig a családommal hogy Mozart anyjának a leszármazottja a nagymamám vérszerintileg.
2016. szept. 13. 19:30
 13/19 anonim ***** válasza:

Mozart anyjának a leszármazottja csak úgy lehetne, ha vagy W.A.Mozart, vagy a lánytestvére, Maria Anna Mozart lenne a felmenője. Magára Mozartra már kaptál választ, hogy miért is nem lehet, nos Mariaval is ugyan ez a helyzet, neki egy gyereke érte meg a felnőttkort, szintén gyerektelenül halt meg.

Amúgy M. anyjának LÁNYKORI neve egyezne a tiétekkel, tekintve, hogy akkoriban a gyermekek az apa családi nevét vitték tovább, eléggé adja magát hogy nem eze az ágon öröklődik a Pertl név.

Mozart anyjának meg egy lánytestvére volt, így az ő ágán sem öröklődhetett a Pertl név.

2016. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hivatalos dokumentumokat nézett át a családom így nem kételkedem a hitelességében.
2016. szept. 14. 07:29
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez a hivatalos dokumentum leginkább az volt, hogy beütötted a Googleba a családneveteket és megtetszett a legelső találat.

Nem légy sznob, mert csak kinevetnek miatta. Mozart családfáját már annyira alaposan felkutatták, hogy hidd el, közötök sincs Mozarthoz. Ha nekünk nem hiszel, még 5 percet áldozz a google keresésre és ezt már onnan is remekül fogod látni.

2016. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg nem itt keresgéltem annyira azért én se vagyok hülye. De a témát itt lezártam. Azok hivatalos papírok voltak levéltárban.
2016. szept. 14. 19:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tennéd közre, mi is volt az a hivatalos papír? A Mozart kutatók nagyon örülnének minden, eddig fel nem tárt titkos és HITELES információnak.
2016. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha ez valami csoda folytán igaz lenne, bizony világszenzáció lenne.

De tudd, hogy a nagymamád Mozart anyjának vérszerinti vérszerinti leszármazottja nem lehet, mert Mozart fiaival kihalt ez az ág és pont. Nincs olyan papír meg izé amit láthattál volna, ha jártál volna levéltárban.

A Mozart hagyatékot vérszerinti leszármzott híján M. fia végrendeletével J. Baroni Cavalcabóra hagyta.


Értsd meg, hogy NINCS leszármazott, ezáltad nagymamád sem lehet az.

2016. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Na, nekem csupa jobbágy a felmenőm a 18. sz.-ból...

Később, pedig parasztok, meg kőművesek és asztalosok.


Aztán mégis lett egy Prof. a családban napjainkra. Igaz saját zsírján csinálta az illető.


De már miatta is félő, hogy sokan akarnak rokonunk lenni... Veszélyes "szakma" ez a családfakutatás.

2016. okt. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!