Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik ilyen egy családfában?

Létezik ilyen egy családfában?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy még is hány tagú lehet egy család mert a nagymamám vezetékneve Pertl és mikor rákerestem személyekre ugyan ezzel a vezetéknévvel és elmondtam neki a neveket akkor azt mondta rájuk, hogy ismeri és tényleg a rokonunk. Ahol lakunk szó szerint a fél kisváros a rokonunk olyanok is beletartoznak akiket sosem láttam csak a mamám vagy a családja, rengetegen élnek külföldön és nagyon bánt, hogy nem találkoztam velük. Annyi kiderült,hogy Ausztriából, azonbelül Salzburgból származik a név. Voltunk levéltárban mert egy időben nagyon foglalkoztatta a családomat maga a családfa beleértve engem is és nem egy érdekes dolgot felfedeztünk a felmenőinkkel kapcsolatban. Létezik, hogy egy család több 100 tagú lehet?? Persze ez a vezetéknév tényleg többszáz éves, de létezik, hogy mára ennyire kinőtte magát a létszám? Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 3. 00:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
persze, simán. Általában ez nagyon sok helyen így van, de már nem ismerik egymást a rokonok pláne a nagyon távoliak
2016. szept. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. A kutatások során kiderült az is, hogy W. A. Mozart-nak az anyja is Pertl nevű volt és kiderült a rokonságunk vele. Persze szeretnék többet megtudni de eddig úgy áll, hogy a leszármazottai vagyunk.
2016. szept. 3. 01:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne létezne?!


Az Anyukámék heten vannak testvérek. Minden testvére megházasodott.

Összesen 26-an vagyunk unokatestvérek csak az Édesanyám vonaláról.

Már ők is családosok, egyenként több gyerekük van. Van, amelyiknek már unokái is vannak, összesen 12.

Ha csak az Anyukám részéről összejönnénk:

Anyukám és a testvérei 7

Az ő gyerekeik 26

az unokáik 12


Ez eddig 108 fő

Ha az apukám részéről is csatlakoznának, ők öten vannak testvérek, plusz 10 unokatestvér, 8 unoka = 23 fő.


A kettő 131.

Ha összejönnénk mindannyian, plusz a házastársaikat nem is számoltam hozzá. :-)

2016. szept. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azta :O Jobban belegondolva hihető :D Eddig is tudtam, hogy nagy a családom de nem igazán akartam el hinni ami kiderült a kutatásokkal. Eleinte csak azt hittem, hogy mindössze maroknyian vagyunk xd
2016. szept. 3. 01:27
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
bakker, mikor olvastam a kérdésed, egyből arra gondoltam, hogy Mozart a rokonod lehet. tök menő :)
2016. szept. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tényleg? :D Számomra inkább megtisztelő ha mondhatok ilyet.
2016. szept. 3. 10:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Óriási szerencséd van!


Én is kerestem rokonokat, és még olyan is mondta, hogy nem az, aki kiköpött nagyanyám öccse volt. Nem tudom, hogy miért, a mi családunk nem akarja ismerni a rokonokat.


Ezek csak a nagyanyád ágáról vannak? Mert akkor még jobb, mert még a többi ágról még több is lesz!


És még hozzáadódhatnak olyanok is, akik magyarosítottak.


SZUPER!!!!

2016. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülök amiért a leszármazottja lehetek de meg nem igazán vágtunk bele abba, hogy a teljes családi ágakat felkutassuk. :)
2016. szept. 5. 18:48
 9/19 anonim ***** válasza:
az egyik nagyanyámék 7-en voltak testvérek, a nagyapámék kilencen. Mivel az élő személyek nem kutathatóak, fogalmam nincs, hány leszármazott van... Anyukámnak van olyan unokatestvérje, akivel sose találkozott...
2016. szept. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Leszármazottja?? :D

Végül is, ha az oldalági 200.-ik ük-ük-ük "rokoni" (?) szálakat is felkutatod, kiderül, hogy még Ádám és Éva leszármazottja is vagy.

Nem akarlak elkeseríteni, de a családfakutatás nem ezt jelenti.

Valószínűleg még nagyon fiatal és tapasztalatlan lehetsz, ezért imponál neked ez a feltételezett leszármazottság.

2016. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!