Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Keller...

Milyen eredetű a Keller családnév?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Német.

Pincemestert jelent.

2016. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
maga a keller pincet jelent, de tuti nemet eredetu.
2016. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Német.
2016. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
a kínait kizárhatod.
2016. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Német
2016. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem véletlenül írtam.

Idézet az enciklopédiából:


"Keller

Típusa Foglalkozásra utaló, német családnév.

Eredete Előzménye a középfelnémet keller ~ kelner szó, amelynek jelentése ’pincemester’. Már a német nyelvben is foglalkozási eredetű családnévvé vált különösen Bajorországban és Svájcban. A Keller a keleti német nyelvjárásból való, és Magyarországon megjelent már a XV. században, de gyakorivá csak a XVIII. századi betelepítések következtében lett."

2016. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!❤
2016. nov. 4. 00:57
 8/11 anonim ***** válasza:
ugy tanulta én is németből.pince=der keller.meg a joban rosszbanbol is az egyik szereplő neve Keller :P
2016. nov. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[Ez totál haszontalan lesz, de e Keller névről mindig eszembe jut ez a sztori: volt egy osztálytársam ilyen vezetéknévvel, meg egy másik, akinek Bojler volt a beceneve. A Keller nevű egyszer megjegyezte, hogy milyen hülye becenév ez már, hogy Bojler. Mire az annyit szólt: én legalább vizet melegítek, te meg csak egy béna pince vagy. :D]


Jah, német név, de ezt már írták sokan.

2016. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
tök örülök, hogy az ember ír valami segítséget erre (2. válasz) 57%-ban hasznos? ugyan mondja már meg valaki miért nem volt hasznos? kérdezett a kérdező valamit én megválaszoltam....mit kell még tenni?
2016. nov. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!