Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származhat a vezeték...

Honnan származhat a vezeték nevem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már hetek óta kutatok a vezeték nevem eredete után (PARÉJ) de hiába sehol nem találtam semmit... ha valaki tud róla valmamit az eredetéről,mivoltáról,annak nagyon megköszönném ha leírná!🙂

2017. jan. 29. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kálmán Béla: A nevek világa c. könyv szerint földműves eredetre vall a Paraj név. Ez lehet a Paréj is.
2017. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gazt jelent.

Nem tudom, hogy anyukám vagy apukám által ismerem, ezért vagy Szeged környékén vagy Borsod megyében hívják a gazt így (is). :)

2017. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp magyar eredetű.

De lehet,hogy egy rokonod anno magyarosította a nevét, ezért lett ez a vezetékneved.

2017. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl. nekem is voltak olyan német felmenőim (nem is egy oldalról), akiknek magyarosítaniuk kellett a nevüket, így magyarnak hangzó,de nem klasszikus Szabó/Tóth/Pap vezetéknevük lett.

Lehet,hogy veletek is ez történhetett.

2017. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gazt jelent, hanem parajt, vagyis spenótot. A spenótnak van egy vad változata is, azt hívják disznóparéjnak.

Tehát a vezetékneved más szóval: paraj, vagyis spenót --- > zöld.

2017. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello,van egy ilyen családfakutatós oldal a radixforum , szerintem ott nézd meg, hátha van valami
2017. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!