Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származhat a vezetéknev...

Honnan származhat a vezetéknevem? (Petrovicz)

Figyelt kérdés

Sok helyen körülnéztem már, de egyértelmű választ nem kaptam. Nem tudom mennyire van igaza, de akit kérdeztem azt mondta, hogy mindenképpen szláv és szerinte lengyel konkrétabban.

És ha egyébként ez számít, szőke hajam van és (állítólag) kék szemem de kb mindig változik a színe és mindenki azzal poénkodik hogy sosem tudják konkrétan megállapítani hogy milyen :D Általában zöld vagy kék szokott lenni.


19/F


2016. okt. 26. 14:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
Petőfinek is ez volt az eredeti neve szerintem szerb vagy ilyesmi
2016. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is lengyel.
2016. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, de ők ha jól tudom, cs-vel írták a nevüket.

Szerintem is szláv eredetű, de hogy pontosan melyik ága.

Talán mind József Attila is:


"Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.

Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz."


Mindegy az, csak az utolsó két sor legyen meg.

2016. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2. voltam, amit lehagytam - a szláv nyelvek közül csak a lengyelben végződnek vezetéknevek CZ-vel.
2016. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is lengyel.
2016. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik szláv, mert a neveket nem tartották olyan pontosan nyilván, mint ma, 100 évvel ezelőtt úgy írták le, ahogy értették, lehetett Petrovics, vagy bármi hasonló eredetileg, Ráadásul a návváltoztatás korábban nem volt olyan nagy dolog, pl. a férjem eredeti sváb nevét a nagyapja változtatta meg (kötelező volt neki és nem kapott gondolkodási időt), így a legközelebbi város nevét adta magának.
2016. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

első lépésben próbálkoz a family search-el

[link]

ezt ingyenes, beállíthatod egy térképem az országot és rajta. Nehéz munka a családfakutatás, azon veszed magad észre, hogy állandóan a levéltárakat bújod, és alig akad nyom.

2016. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
Szerb-horvát a legvalószínűbb, a cz-s helyesírás nem jelent semmit, a neveknél eléggé sokat régiesítettek vagy nemesszerűsítettek.
2016. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne valahonnan előkotorni egy 100-150 éves valamilyen anyakönyvi kivonatot vagy más hivatalos iratot, mert a az aktuális magyar helyesírásnak megfelelően mindig változtatták a végződést (vagy elírták), nálunk a jelenlegi -cz a 19. század közepén még -tz volt a nagyapám nagyapjának pálinkás butykosán.
2016. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vezetéknevek közül sok régi ős "keresztnév+fia" szerte a világon. Petrovicz szlávos írással ugyanaz mind angoloknál, skandinávoknál Peterson, oroszoknál Petrov, vagy magyarul Péterfy.
2016. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!