Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elakadtam a családfában....

Elakadtam a családfában. Lehetséges ez a levéltárban?

Figyelt kérdés

20. század eleji születési anyakönyvek, amikre szükségem lenne elvileg megsemmisültek, másolat csak egy másik országban van. Élő, közeli rokona már nincs az illetőnek, így senki nem tud segíteni. Viszont az elhalálozása óta nem telt el 30 év, csak 22, így ugyebár nem tudom, kutathatnám a levéltárban. Azt hallottam, ha igazolom, hogy egyenesági leszármazottja vagyok, megtekinthetem a bejegyzést? Ez valóban így van?

(Azért kérdezem itt, mert már rengeteg levelet intéztem a levéltárhoz, nem akarom megint zaklatni őket. :D )

Köszönöm előre is.



2017. ápr. 3. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: a halotti bejegyzés érdekel.
2017. ápr. 3. 19:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem levéltálba siman megtalálsz mindent. Az én családomnak a 18.század közepéig visszatudtuk keresni az ilyeneket. Pl; Leveltár, helyi templom (itt általában mindent meglehet találni: születés,halálozas,házasság) +az interneten is vannak helyek ahol lehet talalni érdekességeket :)

sok sikert

2017. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod az elhalálozás helyét, akkor az ottani anyakönyvi hivataltól ki is kérheted a halotti anyakönyvi kivonatot. 1995. évi anyakönyvek még szerintem nincsenek a levéltárban.

Hagyatéki eljáráshoz volt szükségem édesapám halotti anyakönyvi kivonatára 2004-ben. Anyakönyvi hivataltól kértem ki az önkormányzatnál. 1974-ben halt meg és még ott volt.

2017. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!