Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű családnevek ezek?

Milyen eredetű családnevek ezek?

Figyelt kérdés
Galda,Czimer,Ragó

#családfa #vezetéknév #Galda #Czimer
2017. júl. 28. 14:07
 1/2 anonim válasza:
Hogy érted.....mert ha arra gondolsz honnan származik ahhoz már egy olyan ember kéne aki ért is hozzá
2017. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rago: "Ilyen formájában nem ritka olasz vezetéknév. Eredete a germán Rago személynévre megy vissza, amely egy 'tanács' jelentésű germán közszóból ered."

Az, hogy hosszú ó, az én úgy gondolom mindegy, nálunk a családban felmenők között Hrubeš vezetéknév vagy 3 féle képen van leírva (de szinte az összes sváb név is kifogott a papokon, az anyakönyv vezetőkön egyaránt) attól függően mennyire volt értetlen a pap vagy mennyire ragaszkodott ahhoz, hogy ez magyarosan jelenjen meg gondolom én, nem lehet tudni, a családból többen magyarul sem tudtak, tolmácsoltak elvileg, aztán gyakorlatilag kitudja, mert volt olyan aki a származására hivatkozva megtagadta az aláírást, magyarul nem volt tolmács vagy nem hitte el, hogy az áll a lapon, amit lefordított a tolmács s nem írt alá olyat, ami bármi is lehet.

Galda: lengyel, a Gál-lal egyezik meg (ami nálunk gyakoribb), gal vőt jelent, a -da kicsinyítőképző.

Czimer-nél nincs konkrétum, feltételezik, hogy a Zimmer magyarosodott, de tán nincs olyan szavunk, hogy címer, amit "véletlen" régen pont úgy írtak, hogy czimer? Én magyarnak gondolnám inkább.


Ezt a google keresővel 2 perc alatt, szóval ne gondold, hogy ez az érdeklődési köröm vagy szakmám, már ha van egyáltalán ilyen...


Ha rokonok származására vagy kíváncsi, akkor kutass familysearch-ön a keresztlevelek és anyakönyvek fotózott adatbázisában (ne a kereshető adatbázisban), mert mivel nálunk több családtag külföldről elszármazott, így tudom és mondhatom, hogy nem csak az anyakönyvekben, házasságiban, még az egyházi keresztelési, és esketési könyvekben is sok esetben leírták megjegyzésként, hogy milyen illetőségű a férj, feleség, gyerek. Nem mindenkinél, tudom, hogy van olyan aki sváb származású, magyarul sem beszélt, de sajnos azt nem találtam meg, honnan származik.

2017. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!