Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű családnév...

Milyen eredetű családnév szerintetek a Pászka?

Figyelt kérdés
Magyar, zsidó, szláv stb.?

2017. júl. 30. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Zsidó.
2017. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Zsido. A paszka egy zsido kovasz nelkuli kenyerfele. Amit amugy en nagyon szerettem, de mar nem nagyon lehet kapni sehol. Anno mindig a coopban vettem elorecsomagolva. Olyasmi filingje van, mint pl az abonettnek, csak megse az. Ilyen szaraz, ropogos cucc.
2017. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlenül zsidó. Régen a katolikusok nagypénteken pászkát ettek kenyér helyett.
2017. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Látszik hogy ritka hülye vagyok hogy nem említem meg azt amit akartam írni, majd most... xd

A dédnagyapám ezen a családnéven született, de görög katolikus vallású családba született.

2017. júl. 30. 18:51
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Attól a felmenői lehettek zsidók.

Mint írták már, a pászka egy zsidó étel.

2017. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
De némi hangalakulással származhat a szláv paszha szóból is, ami meg húsvétot jelent. Így a görög-keleti vonal érthető.
2017. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
A zsidók legfeljebb erre változtatták korábbi német nevüket - amely pedig II. József korából eredt, elterjedt volt még Galíciában is. De görög katolikus család esetén... nem hiszem, hogy áttérés-változtatás lenne.
2017. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Helenka66 ***** válasza:
Szlovák szó. Jelentése szalag.
2017. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Elég nagy bunkóság lezsidózni valakit...
2017. júl. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Miert lenne bunkosag lezsidozni valakit? Ugyanolyan vallas a zsido, mint a katolikus, reformatus, muszlim, buddhista, hindu... Nincs a zsidokkal semmi baj, attol hogy anno egy csunya gonosz bacsi egyenlove tette oket az agyament ideologiaja alapjan az ordoggel. Egyebkent a kereszteny vallasok mind a zsido vallasbol szarmaznak... Jezus is zsido volt.
2017. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!