Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Én egy sváb faluban élek, de...

Én egy sváb faluban élek, de én magyar vagyok. Miért van az hogy lenéznek a svábok, hogy sokkal különbnek érzik magukat?

Figyelt kérdés
Többször kerültem már hülye helyzetbe és elegem van már a felsőbbrendüségi fóbiáikkal,egyszerüen átnéznek rajtam és nem tekintenek egyenrangú partnernek. A lányok pedig elképzelhetetlenek tartják hogy magyar fiúval járjanak. Ha ilyenek a svábok akkor nekem nagyon rossz véleményem van róluk.
2010. máj. 23. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos mindenhol kinézik azt, aki nem tartozik a többséghez. Bármilyen téren.Az embereknek még fel kell nőniük.Találd meg a társaidat a többiekkel pedig ne foglalkozz.Nem éri meg.
2010. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát ez hülyeség, én is sváb faluba élek, sváb vagyok én is:) és ilyen nincsen itt:) sőt egy csomó lány magyar fiúval jön össze fordítva is igaz, de lehet hogy nagyon tartják a hagyomományt!! szerintem kérdezz meg 1 pár fiatalt ott hogy gondolják ők! 19L
2010. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz helyre kerültél akkor, mert általában azért az az igaz, amit az előző válaszadó irt.
2010. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Azért nézik le mert tele vannak pénzzel!
2010. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En lenezest nem vettem eszre, de azt igen, hogy a svabok nagyon buszkek a szarmazasukra, es ezt hangoztatjak is. Egyebkent aki svab, az meg magyar is, szoval mirol lehet beszelni? Magyarorszagon szuletett, tud magyarul, Magyarorszagon el, akkor magyar. En nem vettem eszre, hogy a magyarokat kikozositenek.
2010. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Sváb vagyok, nem vagyunk ilyenek. : q
2010. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek a svábok melyik orszagba laknak?
2010. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, h mire föl gondolják ezt, de igazad van..... hadd ne meséljek.Akik azt írják, hogy ilyen nincs, azok vagy maguk is svábok, vagy csak hallomásból ismerik őket.Ahol én lakom itt sok kisebbség él, svábok, horvátok, bosnyákok, szerbek, és több olyan konkrét esetről tudok, ahol ha a sváb család gyermeke pl. magyar ill. nem sváb párt választ akkor azt sok esetben a szülők, meg a család a végsőkig ellenzik.persze ez inkább azokra a svábokra jellemző, akik sváb faluban laknak már generációk óta, akik már inkább asszimilálódtak, ott ilyen nincs....SŐt hallottam már az egyik volt munkatársamtól, aki sváb szárm. volt, h ő kifejezetten utálja a németeket :DDD Érdekes módon a többi (délszláv) kisebbségnél nincsenek ilyen ellentétek a magyarokkal szemben, teljesen egyenrangúnak tekinti mindenki a másikat.

Szerintem majd ha teheted igyekezz egy nem sváb faluba költözni....persze biztos vannak kivételek stb., nem akarok senkit megbántani, de van valami abban, amit a kérdező ír...

2010. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
65%
Ne legyél rossz véleménnyel róluk! Nem szabad általánosítani. Sajnálom,hogy kifogtad ezt a közösséget akik talán a kelleténél büszkébbek ennélfogva esetleg lenézőek.A sváb családok igen büszkék voltak a származásukra és a fiúk udvarolni is inkább 3 faluval arrébb mentek a sváb lányokhoz. Volt meglepetés mikor apukám megtörte a sort,de ennyi,ment az élet tovább mocskolódás nélkül.Szerintem a mai világban az efféle diszkrimináció igen maradi,a közösség intelligencia hányadosában keresendő a probléma:)
2010. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Itt az alkalom!


Kérj magyar állampolgárságot!

2010. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!