Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha a nagypapám teljesen...

Ha a nagypapám teljesen német, akkor én?

Figyelt kérdés
Nagypapám kint született németbe. Az apám ebből kifolyólag félig német-félig magyar mivel ő már itt született. Akkor én negyedrészben vagyok német?

2017. aug. 30. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyapád "németbe" született, attól még lehet bantunéger, kínai, vagy zsidó is.

Akkor német a nagyapád, ha anyja-apja német volt.

És ha ez így volt, akkor igen, te negyedrészt német vagy.

2017. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

És még annyit, hogy apád nem azért félig német, félig magyar mert itt született, hanem mert a nagyanyád magyar.


Hadd segítsek!

Nem attól magyar vagy német valaki, hogy hol született, attól legfeljebb olyan állampolgár.

Ha a nagyapád például egy Magyarországon élő, magyar állampolgárságú szlovák (tót) nőt vett el, akkor máris nem igaz amit apád származásáról hiszel.


Mondjuk én nagyjából tojok rá, hogy ki honnan eredezik, de aki a családfáját akarja kutatni, annak illene ilyesmikkel tisztában lenni.

2017. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!