Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Születési anyakönyvben hiányzi...

Születési anyakönyvben hiányzik a haláleset bejegyzése. Van ilyen? És mi a teendő ilyenkor? Az illető most már örök életű lesz?

Figyelt kérdés
2017. aug. 31. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Az utólagos bejegyzésre gondolsz? Ha családfa miatt, akkor szólok: ritkán jegyezték be (eleve másodpéldány).

Ma már talán beírják.

2017. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Anyukám állítólag meghalt. Elmentem oda, ahol született, az anyakönyvvezetőhöz. Megnézte volna, hogy hol halt meg, hogy további infokat tudjak szerezni. Nincs bejegyezve a halála.
2017. aug. 31. 18:38
 3/22 anonim válasza:
90%

Ha meghalt, látta orvos, megállapította a halál tényét, akkor készült halotti anyakönyvi kivonat is. A testet tároló kórházban, halottasházban is kell lennie bejegyzésnek róla.

Illetve ahol eltemették, a temetőt üzemeltető szervezet, önkormányzatnak is kell lennie feljegyzésnek a temetésről.

2017. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Simán el is felejthették, nem jelentették stb.


Nálam a válás tényét nem jegyezték be, és amikor 5 év múlva külföldi házassághoz kértem ki a papírokat, akkor mondja az anyakönyvvezető, hogy elvileg nála még házas vagyok. De javította is a központi adatok alapján.

2017. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Sajnos csak annyi infot kaptunk a haláláról a hugommal, hogy meghalt. Ezt is akkor tudtuk meg, amikor az anyai nagymama után örököltünk, mondván, anyánk meghalt.
2017. aug. 31. 18:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A születésiben persze, hogy nincs benne. Arra való a halotti anyakönyvi kivonat.
2017. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Ahol közölték veletek a halálát, ott kell megkérdezni, hoyg hol halt meg.


Ugyanis a halotti anyakönyve ott jegyzik be és ez nem feltétlen lesz a születési helyen is feltüntetve.


Olyan, hoyg nincs sehol bejegyezve, nem létezik, mert csak a halotti anyaköynvi kivonat alapján lehet halottnak nyilvánítani.

2017. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Amikor volt a nagymamám hagyatéki tárgyalása, megkérdeztük a közjegyzőt, előtt a hagyatéki ügyintézőt és azt a választ kaptuk, hogy nem mondhatnak anyukánk haláláról semmit. És még annyi infot kaptam, hogy nem fogok nyugodtabban aludni, ha megtudom, mi történt édesanyámmal. És hagyjam az ügyet. Tehát nem tudom mikor, hol és miben halt meg.
2017. aug. 31. 19:44
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Neked mint leszármazottnak jogod van tudni ezt. Családfakutatáskor is láthatja a leszármazott a korlátozott bejegyzést.
2017. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Voltam közjegyzőnél, nincs jogom tudni (legálisan)
2017. aug. 31. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!