Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy deríthetem ki hogy az...

Hogy deríthetem ki hogy az egyik szépapámnak hol volt a birtoka?

Figyelt kérdés

2018. febr. 15. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pff, nagy fába vágtad a fejszédet! Először a családod régi iratai között kéne nyomoznod...

Csak épp az a baj, hogy hazánkban akik régen módosabbak voltak, vagy épp máshonnan származtak, pl. a svábok, stb.... Tőlük, vagyis rengeteg családtól elvették a földjét. Aztán aki odafigyelt, az a rendszerváltozáskor a kárpótlásokkal visszakérhette.... Csak éppen jellemzően nem ugyanazokat a földeket kapták vissza, hanem AK-érték alapján máshol, ráadásul azokat is inkább osztatlan közösként kapták meg. Amit azután csak kevesek kezdtek el megművelni, mert addigra már letettek minden reményről, hogy visszakaphatják a földjeiket, és a fiatalokat már nem a földművelésre okították, az öregek pedig már megöregedtek a kemény munkához... Így a földek csak vártak parlagon, meg sokan eladták. Úgyhogy már az is kész teljesítmény, ha valaki ezeket az új földeket tudja, hogy hol vannak. Nemhogy még a réges-régi eredeti birtokokat...


Nos nem tudom a te családod miben érintett.


Első körben csakis régi iratok, papírok, még ha gőzöd sincs, hogy mi áll rajtuk.


Mai helyrajzi számok alapján, ha találsz ilyen adatot otthon, akkor ezen az oldalon tudsz keresni:

[link]

2018. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A mormon egyháznak brutálisan jó nyilvántartása van régebbi egyházi anyakönyvekből. (Az a bizniszük, hogy hívőik halott őseit is újrakeresztelik, mert hitük szerint csak így mehetnek a menyországba.)

Fater ez alapján visszavezette őseit a legtöbb ágon az 1700-as évekig.


[link]

2018. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2#


Annyit hozzátennék, hogy ma már regisztrálni kell, de egyre több egyházi anyakönyvi kép van cserébe.


Illetve pontosítanék: nem csak mormonok dolgoznak. Sőt nem a mormonoké az adatvázis, hanem a Genealogical Sociaty of Utah-é, amelyet viszont a mormonok alapítottak. De félig-meddig világi a szervezet, és az eredeti célja sem az, amit te írtál, hanem egy non-profit alapú, bárki által használható bitang nagy adatbázis léttehozása, mely a világon jelenlevő egyházi éspolgári (+katonai) anyakönyveket, temetőket, gyászjelentéseket, összeírásokat stb. tartalmazza (legálisan, a megegyezések/papírmunka/egyéb jogi hercehurcák miatt nem volt fenn évekig a magyar anyakönyvek nagy része, ma már fenn vannak).

2018. febr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mapire.eu


Az 1860-70 körülieket nézd! Kutasd addig a családod (legalább), és vagy az akkor élt ősöd lakhelye, vagy a házszáma a birtokra van írva a térképen.

2018. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Köszi a pontosítást.

#2

2018. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ha nem vagy mormon?...
2018. febr. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor azt írod a regisztrációnál, hogy nem vagy az (van egy ilyen kérdés).


Ez esetben nem is keresnek, hogy újrakeresztelik az ősöd. Megtéríteni sem fognak. :D



(Van olyan anyakönyv - Ukrajnában is -, amely egyelőre csak az egyháztagoknak érhető el. Ez is valami jogi cucc miatt lehet, korlátozott elérés. Ez viszont legfeljebb Kárpátalján kutatókat érint, de elméletileg készülnek további együttműködésekre az úgynevezett Ukrajnával is.)

2018. febr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6#


Különben a 3#-as hsz-ben leírtam mindent. Nem kell mormonnak lenni, a FamilySearch is csak részben/közvetetten kapcsolódik hozzájuk.

2018. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vissza tudtam a vezetni a családfámat 1755-ig.

Onnan tudtam meg hogy a birtok létezett.

Nagymamám szerintem nem tudott róla mert biztos mesélt volna róla.

De sajnos elég későn kezdtem a családfa kutatást.

Mert akik tudtak volna mesélni sajnos már nem élnek.

2018. febr. 16. 14:36
 10/11 HZsóka válasza:

A családfát még valahogy (ha vannak családi levelek, emlékek, esetleg egy régi biblia) vissza lehet keresni, de az ingatlannyilvántartás, sajnos, az 1945 előtti adatokról már nem elérhető.

Történelmi írások, levéltári adatok utalhatnak egyes 1750 körüli eseményekre. Tavaly én pl. a Google-ban rákerestem egy ősöm nevére és csodák csodája, találtam egy régi feljegyzést arról, hogy boszorkánysággal vádolták szegényt

2018. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!