Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha keszult genetikai csaladfa...

Ha keszult genetikai csaladfa vizsgalat, (DNS csaladfa, Myheritage, Ancestrydna,23andme stb. ) hany rokonotok (dna relative) volt?

Figyelt kérdés
Voltak-e magyarok? Felvettetek-e veluk a kapcsolatot? Talalkoztatok-e veluk? Ha igen, mirol beszelgettek, megtudtatok e valami ujat a csaladotokrol? Tartjatok-e a kapcsolatot veluk azota is, facebook stb?

#rokon #származás #Ancestry #23andme genetikai vizsgalat
2018. ápr. 25. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ancestry.com-on találtam egy negyedfokú unokatestvért (95%-os megbízhatósággal rokon), de egyenlőre nem tudtam vele felvenni a kapcsolatot, mert több mint egy éve nem járt az oldalon. Írtam neki üzenetet, amiről elvileg e-mailen keresztül is értesítést kap. Bízom benne, hogy végül elolvassa és sikerül felvennem vele a kapcsolatot.
2018. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a My Heritage-en csináltattam, a héten jött meg az eredmény. 743 rokoni kapcsolatot talált, aminek a fele az USÁ-ban van, 70 Németországban. Van pár magyar is. De a nagy családból senki sincs fent, pedig több ezer élő rokonom van itt Mo.-on is. Felhozott 3 családfát is, amivel egyezést talált (az egyik egy unokatestvérem fiáé, akivel kapcsolatban is vagyok, de neki nincs fent DNS adata, csak a családfa miatt kapcsolódtunk).

A magyarok közül fel fogom venni a kapcsolatot néhányukkal. Érdekes, h. a legnagyobb egyezés is csak 2-3 %-os, és az első ötben van német is svájci is. (nyilván, ha a magyarok körében is népszerűbb lesz, ez meg fog változni)

2019. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az országot teret beazonosítja, vagy azonbelül nemzetséget maximum. De konkrét családtagot nehezen tslál szerintem
2021. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Sosem értettem ezt. Minek rá ráírni egy random vadidegenre olyan alapon, hogy jé, egyezik a genetikánk pár százalékban egy teszt szerint? Erre nem lehet kapcsolatot építeni, és szerintem elég creepy is csak így rárontani valakire.
2021. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, akik ezen az oldalon vannak, azoknak nem creepy. Ott (többnyire) mindenkinek van egy részletes, több száz évre visszamenő családfája, amit össze lehet hasonlítani egymással, a DNS vizsgálat pedig ebben egy plusz segítség. Ha van egyezés, akkor az nagy dolog.


A jövőbelátás/jóslás és társai baromságok, kivéve, ha stratégiáról beszélünk, ugyanakkor a múltat egyszerűen fel lehet építeni a bizonyítékokból. Ez egy hobbi, szórakozás. Komoly kutatómunka is állhat egy-egy családfa felépítésében, ha már magad csinálod, nem pedig fizetős céggel.

2021. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Ez odáig oké, de nem erre reagáltam. Jóslás és jövőbelátás szóba se került, nem tudom, miből asszociáltál erre. Mint hobbi és szórakozás oké egy családfakutatás, de random vadidegenekre (mert igen, azok, hiába a genetika) ráírni olyan indokkal, hogy szegről-végről rokonok vagyunk szerintem igenis creepy. Én nem díjaznám, ha egy vadidegen erre hivatkozva betoppanna csak úgy az életembe. Mit akarna évtizedek után?
2021. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mi a rák az a creepy? Mit jelent, hogy magyarul nem lehet kifejezni?


Mint írtam, ezeknek az oldalaknak ez a lényege, a közös családfakutatás. Írtam már levelet korábban másnak én is, valaki nem válaszol, valaki válaszol. Gyakran csak annyit tudnak, hogy magyarok az ősök, de semmi többet nem tudnak elmondani. Első világháború, vagy az után kivándoroltak az ősök az USA-ba, aztán az a generáció már kihalt, a következő pedig semmire nem emlékszik, ez nekik is egy kutatás a gyökerek után. Nincs ebben semmi "krípi".

2021. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Jaj, pontosan tudod, amúgy ha nem, akkor Google.


Oké, hogy ez a lényeg, meg megértem, ha valakinek ez érdekesség, hobbi, időtöltés, de ha én kapnék egy random idegentől egy levelet kapcsolatfelvételre nem hinném, hogy örülnék neki. Nekem ez tolakodó és furcsa, hogy miért akar egy vadidegen a világ másik végéről megismerni és arra hivatkozva az életem része lenni, hogy x%-ban azonos a genetikánk. Én most ezzel mit kezdjek?

2021. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem KELL, hogy az életed része legyen, ezt Te döntöd el. Most ott tartunk még mindig, hogy nem fogadod el, hogy mások máshogy gondolkoznak. Ha neked ez nem jön be, akkor nem jön be, ennyi.


Én pl. nem bírom a rap zenét, meg a hozzá tartozó szubkultúrát. Valakinek meg bejön, de ez így ennyi. Csinálják, csak másoknak ne okozzanak kárt vele, lásd drog, bűnözés és társai.

2021. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De, simán elfogadom, írtam is, hogy tök oké, mint hobbi, mint érdekesség. Viszont fura lenne számomra, ha valaki a világ végéről felkeresne arra hivatkozva, hogy hetedik generációra visszamenve volt egy közös ősünk pl...


A rap kapcsán viszont egyetértek, bár bizonyos zenék azért bejönnek onnan is, de a szubkultúra elég problémás.

2021. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!