Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen oldalakról tudok...

Milyen oldalakról tudok rákeresni a vezetéknevem eredetére, ha magyarosítva lett?

Figyelt kérdés
Ilyen családfa kutató oldalakat többször is használtam, de nem segített semmit. Magyar adatokat pláne nem adott ki. Apukám Erdély egyik olyan városából jött ahol már napjainkban a város lakossága csak 40%-ban magyar, az ő gyerekkorában ('60-'70-es évek) fele-fele arányban voltak a románokkal. A '90-es évek elején (vagy lehet a '80-as évek végén, nem emlékszek pontosan) kapta meg a magyar állampolgárságot és akkor magyarosította a nevét románról. Papámat nem ismerem, őt nem tudnám kérdezgetni a vezetéknevemmel kapcsolatban, mamám meg annyira haragudhat rá, hogy csak tereli a témát mikor tőle kérdezem meg, hogy tudna-e segíteni. Vagy esetleg aki már csinált ilyet, esetleg erdélyi magyar az tudna írni privátot? Megköszönném a segítséget :)
2018. máj. 1. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
google
2018. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érthető amit írtál. Most te azt nem tudod, hogy miről lett magyarosítva, tehát nem ismered a román neveteket?

Vagy ismered, csak nem tudod annak eredetét???

2018. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy apukádnak egyetlen régi okmánya sincs meg, bár előfordulhat. Viszont a névváltoztatási okiratnak meg kell lennie, abban benne van, hogy miről magyarosított. Ne a neten próbálj keresgélni, a magyarosított névnek lehet, hogy egyetlen hangja sem egyezik az eredeti névvel. Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot az apukád születési helye szerinti román hivatallal (anyakönyvi, esetleg levéltár) és kérj tőlük hivatalos adatot; esetleg Magyarországon a névváltoztatást intéző szervnél kérhetsz segítséget, ha nincs meg az okirat. Valószínűleg kérhetsz belőle hiteles másolatot, az alapján pedig majd tudsz tovább keresgélni.


Amúgy nem egészen világos: apukád = papád? Vagy a papa a nagypapád? Ha utóbbi, akkor miért nem kérdezed meg édesapádat vagy édesanyádat? Kicsit túlbonyolítod szerintem.

2018. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kocs János tud talán segíteni, de több adat kell.


A mormonok most egyezkednek az oláhokkal, hogy filmeznének Erdélyben anyakönyveket. Olyan 5-10 éven belül lehetnek erdélyi akv-ek a familysearch.orgon.

2018. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Familysearchen probalkoztam tobbszor, sikertelenul. Apukam magyarositotta a nevet, nagypapam meg Erdelyben el, valoszinuleg a roman neven el meg, vele sosem talalkoztam. Tudom a romanositott nevet, csak az eredetet es/vagy jelenteset nem.
2018. máj. 2. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
FS-en nincs romániai anyakönyv még (kevés kivétellel). Azért sikertelen.
2018. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!