Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Ambrus családnév milyen...

Az Ambrus családnév milyen eredetü?

Figyelt kérdés

Eddig magyarnak tartottam, és most többen említették, hogy ez roma származásra utal, mások szerint meg erdélyi. Igazán nem lenne probléma, csak meglepödtem, erre még véletlen sem gondoltam volna.

Ezért ha valaki tud erröl infót, nagyon örülnék neki!



2018. okt. 7. 11:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezt még annyival egészíteném ki (mivel autoszomálisan kiveszhetnek idő után azok a gének amiből kevés van) hogy még csak a haplocsoportom sem cigány eredetű.(y kromoszóma viszont nem tud kiveszni, az apáról fiúra öröklődik, a haplocsoport az alapján van. A haplocsoportból azt lehet megmondani, hogy hol élhetetett A LEGELSŐ FÉRFI ŐSÖD tehát az én esetemben a legelső "Ambrus" bár gondolom akkoriban nem ez volt a családnév, ez később lett felvéve)

r1a-cts1211 a haplocsoportom. Ez úgy tudom szláv eredetű ősapára vezethető vissza.

2022. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes, amit írtál
2022. márc. 13. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!