Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » St. Peter, Horvátországon...

St. Peter, Horvátországon belül melyik területet / települést jelölhetett 1890-ben?

Figyelt kérdés

Felmenők kutatása során merült fel a kérdés.

Egy 1917-18-as USA I. világháborús regisztrációs kártyán St Peter, Austria-Hungaria van jelölve születési helynek.


Egy másik 1942-es II. világháborúson ugyanúgy St Peter, de Croatia-ban.


A rokon 1890-es születésű és megkeresném a település anyakönyvei között, de sajnos nem tudom hol.



2018. nov. 13. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Azthiszem megtaláltam: Sveti Petar

[link]


Hallottam olyat is hogy szül. helynek azt a települést szokták írni régen, ahonnan útnak indultak az USA felé.

2018. nov. 13. 14:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Makarska, Horvátország
2018. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Esetleg még egy kérdés.

Az egyik papíron október, a másikon november van írva születési hónapnak.


Érdekelne hogy egy és ugyanaz-e az ember a két papíron, lehet elírták a születési dátumot, ha mindkét papíron majdnem minden adat ugyanaz (név, származás, szül. év, Youngstown, Ohio, munkahely)?

2018. nov. 13. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A szülők neve nincs ott? Más anyakönyv: házassági, halotti?

Honi, horvátországi, vagy bécsi levéltár.

2018. nov. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Kértünk halottit róla USA-ból, de csak annyi jött hogy meghalt 1977. A felesége rokonom volt, ő USA-ban született (kinn találkoztak). Az ők USA-ban született 2 gyerekéről és 1 unokájukról szeretnék találni valamit (ennyit biztosan tudni).


Gondoltam az apát kutatva többet tudok meg. A lányuknak lett egy férje USA-ban, tőlük lett az unoka.

Mindenkiről vannak fényképeim unokát leszámítva, mert régen küldtek haza levelet, de az itteniek nem tartották a kapcsolatot, ezért nem tudjuk mi van velük.


Az USA-beli férjről csomó újságot találni, mert valahol szlovák lutheránus zsinagóga elnöke volt. A fiúról, a lányról és unokáról csak New York-i bevándorlásról van (1x hazautazott a feleség a gyerekeivel).

A lány és férje kapcsolatáról semmit sem találok, hiába építettem fel a férj részéről egy lehetséges családfát (sajnos szül. éve nincs). A kettejük fia (unoka), ha él még akkor kb. 60-70 éves lehet.


FB-n az unoka lehetséges lányát találtam meg olyan azthiszem negyedunokatestvérek lehetünk ha tényleg ő az. Sajnos bejelölni nem lehet csak követni. FB-n mailt küldtem neki fényképpel hónapokkal ezelőtt, hátha felismer rajta valakit, de nem válaszolt. Lehet nem kapta meg az üzit, vagy csak zaklatónak nézne?


Még egy ideig küzdök azzal hogy több infót találjak róluk, de lehet már nem érdemes.

2018. nov. 18. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!