Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek a hódoltság...

Szerintetek a hódoltság idején mennyire történhetett keveredés a törökökkel?

Figyelt kérdés

Itt voltak 150+ évig, meg előtte is évszázadokig háborúztunk velük (meg utána is).


A kérdés azért érdekel, mert nekem eredeti török nevem van, és találtam adatokat arra vonatkozóan, hogy a családom ahonnan származik, ott 1690 után maradtak török várvédők, akik később elmagyarosodtak. Szóval én valószínű török leszármazott vagyok.


Mit gondoltok? Vagy vannak adatok erre vonatkozóan?



2019. jan. 29. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan itt maradtak, föleg a megsebesült vagy harcképtelenné vált törökök, és ök egyszerüen beolvadtak az ottani magyarok közé
2019. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Napsi2019 ***** válasza:
78%

Olvastam, hogy csináltak egy genetikai tesztet az USA-ban és a full fehér, keresztény családról kiderült hogy bőven van bennük arab és zsidó gén is :)))

Szóval az a 150 év biztosan nem múlt el nyomtalanul nálunk sem, szerintem minden magyarban van egy kicsi török vagy osztrák (ők is voltak itt több mint 150 évig) ...

De ma is érkeznek szép számmal gyrososok Törökországból, szóval újabb vérfrissítés történik.

2019. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én egy olyan genetikai felmérést olvastam valami lexikon félében, hogy a magyarokban bizony nem olyan sok eredeti magyar vér folyik már. Genetikailag nagyon össze keveredtünk a külömböző népekkel. Kezdve a népvándorlástól amikor is minden néppel akivel kapcsolatba kerültünk keveredtünk is, márpedig sokféle nép élt azokon a területeken amin végig jöttek az ősök idáig. Aztán a tatárjárás is sokaig tartott, a török uralom még tovább és nem utolsósorban mivel itt ragadtunk lényegében szlávokkal körülvéve így számottevő szláv gént viselünk. A magyar nép megtartotta a nyelvét, kultúráját de genetikailag korántsem annyira tiszta mint azt hisszük.

Nem emlékszem a százalékokra, mennyi nem magyar gént hordozunk de arra igen, hogy meglepően magasaknak tűntek nekem is. És azt hiszem, valami olyan is volt ott, hogy a mostani magyar nép, pont az említettek miatt az egyik legkevertebb ebből a szempontból.

Szóval török simán lehetsz. Bár ez is már jócskán keveredve.

2019. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Nem az hogy keveredett hanem konkrétan másokkal lett pótolva és mesterségesen fenntartva a magyarság, mivel a Habsburgoknak ez volt az érdeke
2019. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!