Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám felkutatni...

Hogyan tudnám felkutatni dédnagyapám háborús történetét, hogyan halt meg illetve milyen hadmőveletekben vett részt?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire fogalmaztam jól de azon gondolkodom, hogy felkutatom nagymamám számára is egyféle ajándékként amennyire lehet, hogy mi történt az édesapjával valamint saját kiváncsiságból is.

Annyit tudok róla, hogy 1944 tavaszán vonult be a magyar hadseregbe és 1944 őszén meg is halt meg Arhangelszk-ben

Arra gondoltam, hogy kb meg tudom határozni azt , hogy mikor született és kikeresem az anyakönyvekből majd ezután nem tudom, hogy folytassam. Szerintem valami levéltári adat kell szerepeljen róla ha az itthon maradottak megtudták, hogy meghalt.

Gondolom ezután átnézném az online hadi nyilvántartásokat majd a Budapesti levéltárba kellene elmenjek de ebben pontosítást kérnék, hova kellene menjek és mit kellene kutassak pontosan. Van valaki itt aki jártas a témában?



2019. ápr. 4. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Elöször is kellene a dédi születési anyakönyvi kivonata(és nem lenne rossz a halotti anyakönyvi kivonat sem).


Ha ezek megvannak akkor tudni kellene melyik hadegységbe sorozták be.

ìrhatsz ezzel kapcsolatban a hadtörténeti múzeumnak és a föarosi levértárnak is egy emailt. Hátha ötletet tudnak adni hogyan indulj neki.


De igazából annyit fogsz találni, hova sorozták be, és az merre ment. Majd tudod hol halt meg és ennyi.

2019. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan eredményre nem jutottam, de úgy érzem, az első világháborús adatok megsemmisülése volt ennek az oka a nagyapám esetében.

[link]

A fenti űrlapon teheted fel a kér(d)ésedet, nekem nagyon gyorsan, néhány napon belül válaszoltak e-mailben, illetve további keresési helyet is javasoltak.

Sok sikert kívánok, kíváncsi vagyok, sikerrel jársz-e?

2019. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ugyan nem az én kérdésem, de én is köszi a segítséget, ha már egyszer szembejött, bocsi kérdező, válaszokat felpontoztam :)
2019. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jól tetted
2019. ápr. 5. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!