Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Magyarországra települtek...

Magyarországra települtek csehek/morvák?

Figyelt kérdés
A családnevem szláv származásra utal, ennek kicsit utánajártam és kiderült hogy 1715-1720 között települt át az egyik ősöm Komárom mellől. Viszont ez a név 2 formában is létezik, az egyikre azt olvastam, hogy szlovák eredetű, a másik viszont morva tájnyelvi. Elképzelhető akkor hogy morva volt, aki már a Felvidékre is máshonnan települt? Akkoriban csak egyetlen ember viselte ebben a formában a nevet Magyarországon a dokumentumok alapján.
2019. jún. 22. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, izgalmas!
2019. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A felénél tartottam az olvasásban, de már ott nekem is az jött le, hogy egy morva volt aki felvidékre települt be első sorban szlovákok lakta térségbe, esetleg később ment magyarok lakta területre. A konkrét kérdésre válaszolva: igen a szlovákok gyakorlatilag a középkorban a Magyar Királyság területére érkezett (a frankoktól, németektől menekülő) morva, és egyéb nyugati szláv pásztorok, parasztok voltak. Akkor a térségben a legfejlettebb állam a Magyar Királyság volt, így nagyon vonzó volt a betelepülőknek.
2019. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
korrigálás: Tudom, hogy a kérdés nem erre vonatkozott, de még mielőtt a szlovákok védelmére kelve pontoznának le elmondom: a honfoglalás korában is éltek felvidéken szláv törzsek, de csak elenyésző számban, akiket szlováknak még nem igazán nevezhetünk.
2019. júl. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!