Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem hogy teljesen...

Úgy érzem hogy teljesen hülyére vesznek?

Figyelt kérdés

Papám bekerült a kórházba, engem ugráltattak akkor is mert csak nekem van autóm. Anyám akkor dolgozott mondta vegyek csirkemellet és panírozam be és süssem ki papának, ezzel nincs is gond. Megis csináltam de közben anya miatt fél 6kor kel keljek és keltsem a 2 éves kislányomat mert vinnem kell dolgozni mert nem mer biciklizni.

Szóval ez után még mentem papához 30 km-re de nem egyszerű sem a főzés sem az utazás és nyűgös gyerekkel aki nincs kipihenve.

Na már most anya itthon volt most 3 napot úgy látogattuk meg papámat hogy nem vittünk neki főtt ételt mert nem csinált neki semmit.

Szóval szerintem ez gáz,Tőlem elvárja hogy erőm felett teljesitsek teljesen egyedül segítség nélkül...ő meg mondjuk tesz rá magasról....így érzem és legszivesebben mondanám is neki Csak nem akarom megbántani és ezt senkivel nem tudom megbeszélni.

Lehet hogy apróságnak gondoljátok ezt a kiakadásom.

De nem egyszerű sajnos nekem sem.


2019. júl. 25. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Konkrétan mi a probléma?

Ha a nagyapám a kórházban van, xarok rá hogy ki visz neki ennivalót, ki látogatja, én biztosan viszek neki valamit és én biztosan meg is látogatom mindennap. Hoyg meg is tettem, bár az én lányom akkor csak 1 eves volt. Megtenném ma is, de már 15 éve hogy nincs köztünk

2019. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma hogy megcsináltam......Mert én segítek mindenkinek ott ahol tudok De ha ő is otthon van És tudna csinálni mert a telefonozáson kívül mást nem csinált akkor jogosan esik rosszul hogy tőlem meg követelte.....keljek fél 6kor vigyem 7re dolgozni vegyek csirkemellet panirozzam süssem ki a gyereket csititgatni mert fáradt utazzak a kórházba....jöjjek haza menjek anyáért......
2019. júl. 25. 07:58
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mi a probléma? Ne csináld, ha nem akarod. Elvileg felnőtt nő vagy, ha már gyereket is nevelsz, nem?
2019. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötelességed minden reggel munkába hordozni. Az egy dolog ha megkér, de ne követelje. Legalább akkor az unokájára figyelhetne hogy ne mindennap 5:30-kor kelljen kelteni :/

Ha fél biciklizni akkor is tud menni gyalog, busszal, taxival. Van pár lehetőség.

Én a helyedben megmondanám hogy elviszed szívesen amikor szükséges (késik, nem tudja máshogy megoldani), de azért nem minden nap.

2019. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mondtam neki hogy nagyon fáradt szóval csak pár napig vagyok még hajlandó amíg nem javul a lába mert amiatt fél...mondta jó de akkor az a pár nap úgy légyen mert ne csináljak a számból s....t....másik részről megint hogy jajjj mi lenne vele ha nem vinném el dolgozni...

Arról nem is beszélve hogy költséges is 4szer járni megjárni az utat...

Hozzáteszem adott 5000ftot ebből tartozása volt kb 3500....a többi meg a benzin pénz....

2019. júl. 25. 08:17
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Hülyét csinálni abból lehet, aki hagyja magát. Téged elég rendesen kihasználnak. Miért nem tisztáztátok előre ezeket a dolgokat? Miért most tűnik fel, hogy semmire sem elég a pénz, amit adott, és a gyerek kialvatlan, ha fél 6-kor kelted? Ezeket akkor nem láttad előre, amikor megígérted neki a furikázást? Elhiszem és sajnálom, hogy fáj a lába, de ha nem bírja, akkor vegyen ki szabit/menjen táppénzre, amíg rendbe jön. Ahogy írsz róla, nem hiszem, hogy az anyaság mintapéldánya, aki megérdemli a nehézségeket, csak hogy segíthess neki; nem írsz arról, hogy ő miben könnyíti meg az életedet, sőt ezelapaján inkább csak megnehezíti. Megéri neked ehhez asszisztálni? Mit vezstesz, ha eléállsz és közlöd, hogy sajnos nem láttad előre, hogy a ti életetekben ilyen nehézségeket okoz mindez, ő is beláthatja, hogy nem megy, nem tudsz segíteni tovább. Ha nem látja be, akkor mit vesztesz?

1. Mennyi időre ígérted be neki a furikázást? Számold ki a km-t és a benzinárak függvényében tedd elé, hogy neked mennyibe kerül az ő fájós lába. Fizeti vagy menjen busszal! Minden bizonnyal megoldható máshogy is, csak azért neki kell a pénztárcájába nyúlnia, és lényegesen tovább tart időben, mint egy ingyentaxi, ami háztól házig viszi.

2. Feleslegesen kínzod a gyerekedet olyasmivel, ami neked is a hátad közepére hiányzik. Megéri?

3. Nekem ugyan nem dirigálna senki, hogy én kinek, mit és hogyan vigyek! Ha időbe nem fér bele, a boltból vásárolt finomság is megteszi, pár nap kórházi kosztba még senki nem halt bele, és fekvőbetegnek nem is az a célja, hogy ott tömje a dögmelegben otthonról húzgált rántott húst.

2019. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Ami nem egyértelmü, de valószínünek látszik, hogy a kerdezö az anyjánál lakik a gyerekkel együtt - szóval azért valahol elvárható töle, hogy ne csak elfogadja az anyjától a lakás (és megélhetési) lehetöséget, hanem valamit vissza is segítsen neki!

Emellett ha nem akarod anyádat fuvarozni, akkor mondd meg neki, ha neked gond a nagyapádat átogatni, akkor ne tedd, de ne itt nyafogj emiatt.

2019. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ja, te vagy az aki a múltkor még azért nyafogott, mert az anyja megharagudott, mert elaludtál és nem vitted el dolgozni, helyette bicikliznie kellett. Nem kellene már elköltözni és önálló életet élni?
2019. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Pont erre gondoltam én is,amit az utolsó írt. Biztos ő az.
2019. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

👏👏👏👏 És gyereke van az ilyen életképtelen, tutyimutyi embernek, akiből az alapvető dolog, a kommunikáció hiányzik.

Ha beolvasnál anyádnak, akkor repülnél a kölyköddel, mi? Inkább kiírod ide, de változni semmi nem fog. Mit vársz?

Add el az autót, az árából költözz el.

2019. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!