Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire számít az iskolai...

Mennyire számít az iskolai végzettség?

Figyelt kérdés

Van egy fiú aki tetszik. Okos, jó tanuló, az egyik legismertebb magyar egyetemre készül továbbtanulni. (Valószínű fel is veszik). Én csak 2 éves szakmát fogok tanulni, aztán dolgozni akarok. A szülei orvosok.


Ez nagy hátráltató ok kehet?


2010. júl. 11. 22:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
26%
Ez a sráctól függ. Én nem biztos hogy kezdenék egy kőművessel pl.
2010. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
Van akinél nem számít, de előbb utóbb biztosan észrevehető a különbség..:S
2010. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%
nem
2010. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, ha amúgy okos és művelt vagy, olvasol, stb. Inkább az lehet a probléma, hogy ő az egyetem alatt nagyon sok új lánnyal megismerkedik, akikkel sok időt tölt majd együtt... általában főiskolákon, egyetemeken szövődnek új szerelmek :S
2010. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem az iskolai végzettség számít, hanem az itelligencia. Hiába készül az egyik legismertebb egyetemre, ha közben nagyon nem intelligens. És ez fordítva is igaz. Attól, hogy te "csak" szakmát akarsz tanulni, még lehetsz nagyonis intelligens. :)
2010. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Hát manapság a nőktől is elvárjuk, hogy okosak legyenek, ha már a férfi az, hiszen kiharcolták ezt maguknak a nők is (női egyenjogúság), de am nemhinném, hogy baj, ha az egyik fél nem végez egyetemet. A szerelem nem szab határokat!
2010. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%

22:06 vagyok, elsőtől kérdezném: és ha a kőműves csak azért lett kőműves mert pl.rá volt kényszerülve, hogy mielőbb szakmát tanuljon, dolgozzon?

Személyes tapasztalat: ismerek olyan szakmunkást aki művelt és sokat olvas, ráadásul 2 idegen nyelven beszél, mert miután végzett a szakmunkásban és ekezdett dolgozni, rájött, hogy nyelveket akar tanulni.

2010. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
hát gondolom még nem feleségnekvalót keres magának, ahogy írod 18-19 lehet, tehát nem szabadna ennek befolyásolni a szülei véleményét, viszont úgy értelmezhetik, hogy nincs ambíciód, és ez bizony hátráltató ok lehet. ha a fiuk egy olyan lánnyal járna, aki az orvosira készül, valszleg annak jobban örülnének, de nem tudhatod milyenek a szülei.
2010. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kicsit én jobb helyzetben is vagyok mint te de még engem is nagyon elszomorit ha erre gondolok. A párom főiskolás és nagyon jó tanuló, én egyszerű középsuliba járok és a szakmám az övéhez képest nulla. Viszont tudom nagyon szeret és énis szeretem őt, de engem is zavar ez a gondolat, hogy ha összeköltözünk és az én fizetésem az övéhez képest megint csak nulla lesz. :S De ha igazán szeret akkor nem azt kell nézni. A páromat sem érdekli milyen suliba járok, szal fel a fejjel(fejünkel) :)
2010. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Lehet.

Valószíinüleg nem véletlenül választottak a szülei ugyanabból a rétegből párt maguknak, és nevelték a fiukat is tanulásra, egyetemre.

Sajna én már láttam olyat, hogy anyuci kitúrta a kevésbé képzett lányt.

De ez nem törvényszerű, hátha ők elfogadóbbak :)

2010. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!