Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az iskolai...

Mennyire fontos az iskolai végzettség, munkahely, munkavégzés a kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Véleményetetekre vagyok kíváncsi hogy egy komoly párkapcsolatban,házasságban mennyire,hogy van jelentősége?
2009. okt. 7. 10:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon. Nem egyenragú feleknél igen komoly szerelem kell ahhoz, hogy ez ne kezdje ki a kapcsolatot.

Tehát nem konkrétan a végzettség számít, hanem hogy egymásnak egyenrangú szellemi partnerei lehessenek. Ez a legritkább esetben van úgy, ha pl. férj 8 általánost, a feleség pedig egyetemet végzett (mint anyuáknál :-), de náluk pl. működik, már 25 éve, szóval ez se tuti, amit írtam :-)). De ott a férjnek a családi háttér miatt kellett dolgoznia menni korán és "szellemileg" egyenlő partner ettől függetlenül)

2009. okt. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
92%
Szerintem sem a végzettség a fontos, hanem hogy egy szinten legyenek, és tudjanak beszélgetni dolgokról. Apámnak pl csak mezőgazdasági gépszerelői végzettsége van, mégis akkora a lexikális tudása és annyit olvas hogy bármihez hozzá tud szólni.
2009. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
Én hallottam olyan esetről, hogy egy kőműves elvett egy orvosnőt. Boldogok voltak, amíg szét nem mentek...
2009. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyáltalán nem ez a fontos. A munkahely annyiban fontos,hogy legyen:) A munkavégzés pedig annyiban,hogy tudjanak találkozni, ne km-ekre legyenek egymástól.
2009. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Valamennyire szerintem fontos. Sok konfliktusra adhat okot, ha az egyik félnek jóval rosszabbul fizető munkahelye van. Pláne, ha emiatt még komplexusa is van. Na akkor tuti, hogy néha előkerül a dolog. Az iskolai végzettség szerintem kevésbé mérvadó egy kapcsolatban. De pl. nálunk nekem, jóval kevesebbet fizető munkahelyem van, a párom kb. 3 szorosát keresi az én fizumnak, és bizony sokszor vagyok miatta ideges (bár ő soha sem süllyedne odáig, hogy ezt bármikor is a fejemhez vágja), sokszor érzem kevesebbnek magam, és olyankor napokig rossz kedvem van. Zavar, hogy nem tudok annyit lerakni az asztalra, hogy tulajdonképpen, amikor a páromnak ajándékot veszek (közös kasszán vagyunk), akkor olyan, mintha magának venné. És köztünk ez szül feszültséget. Az én képzelgéseim.
2009. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a hasonló életszemlélet gondolkodásmód és a hasonló szellemi színvonal a fontos.Az esetleges iskolázatlanságot lehet pótolni.A munkahely meg mostanában nagyon ingatag,persze mindig a legjobbat legideálisabbat kell keresni és megtartani ha lehet.
2009. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
A munkahely olyan szempontból is fontos lehet pl., hogy mindkét fél szeresse csinálni, ami a munkája. De legalább ne utálja. Ha kiegyensúlyozott ilyen szempontból, az a párkapcsolatra is pozitívan hat. Végletekig kimerülve, főnök által zsarolva, rengeteget túlórázva (akár anyagi ellenszolgáltatás nélkül) egész biztosan nehezebb otthon jó képet vágni olyan dolgokhoz, amik a békés egymás mellett éléshez nélkülözhetetlenek.
2009. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

Fontos. Nálunk eléggé kiéleződött, hogy segg hülye vagyok töriből (sose érdekelt) és nem politizálok. Ezért feszt lenéz a párom családja és direkt történelmi kérdésekkel dobálóznak, hogy minél szarabbul érezzem magam :) Náluk mindenki olyan "okos"! (Más országból származunk, nekik fontos a politika). Hidd el, egy idő után az ilyesmi megmérgezi a kapcsolatot, nem is akarom látni a családját mert direkt beégetnek és végül én vagyok a szemét :(

24\L

2009. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Ebben a családban nincsennek ilyen kis "tantárgy okoskodók" :)

Szép is lenne :D

2009. okt. 7. 11:23
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem minden attól függ, hogy a pár hogy jön ki, van e közös témájuk függetlenül attól, mi a végzettsége, mit dolgozik, mennyit keres!Szüleim például 26 éve boldog házasságban élnek úgy, hogy anyukám kb 21 éve otthon van, a háztartással, gyerekneveléssel foglalkozik.(5en vagyunk tesók, igaz ketten férjhez mentünk a közelmúltban.)Ők így egyeztek meg, így látták jónak, és minden teljesen rendben működik!
2009. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!