Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is ekkora ügyet csinált...

Más is ekkora ügyet csinált volna ebből?

Figyelt kérdés

Nagymamám mondta reggel, hogy majd menjek fel időben a boltba, mert főzünk is kell.

Direkt, már 8 körül mentem, hogy kapjak mindent, de így is volt amit nem.

Felírta mi kell, de két dolgot elfelejttem.

Erre elkezdett velem kiabálni,hogy nem igaz nem lehet elolvasni a cetlit meg mindig kapkodsz, stb.

Tény, hogy már máskor is előfordult, de siettem :(.

Mondtam, hogy még a délelőtt folyamán pótolom, vagy délután megyek úgy is a városba és hozok.

Erre, nem kell, majd legfeljebb nem eszek.

És elkezdett szidni.

Hiába mondtam mama fogok hozni, de én milyen szétszórt vagyok meg már azon jár az eszem mikor mehetek el itthonról



Programom van kora délutántol estig.

Vagy én vagyok a túl érzékeny?


2019. aug. 3. 09:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

nem vagy túl érzékeny


nekem is sértené a fülem egy ilyen banya folytonos rikácsolása

2019. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Ha elmúltál 10 éves, akkor jogos töle, ha reklamál, mert egy cetlit elolvasni azért nem nagy teljesítmény!
2019. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

A bánásmód nem oké, de nálam is kiverné a biztosítékot, ha elküldök egy listával valakit a boltba, és azért nem hoz valamit, mert elfelejti!(??)


Hogy felejthetted el, ha listán volt?


Ha nem volt a boltban, az nem a te hibád, de az, ha nem nézted át rendesen a listát, az igen!


Az is durva, hogy ahelyett, hogy elismernéd, még mentegeted magad olyanokkal, hogy "így is volt, amit nem kaptam" Nem nem kaptál, hanem elfelejtetted megvenni!


Abszolút semmibenézted a kérést, nem volt elég fontos, hogy rendesen csináld, naná, hogy kiakadt!


2 hozzávaló nélkül nem lesz ugyanaz a kaja, pl vöröshagyma vagy hús nélkül nem lehet húslevest főzni.


Hatalmas időkiesés is, plusz 2x mész feleslegesen..


Egyből elvárnám, hogy visszamenj, és kijavítsd a hibát mentegetőzés helyett, és valóban megbánd.


Gondolom azért akadt ki a nagyi, mert ezeket nem tapasztalta, ettől függetlenül nem szabadna szidnia(hangosan)


Mondd neki, hogy "sajnálom, figyelmetlen voltam, de kijavítom a hibát, megyek vissza most és hozok. Tudom, hogy emiatt csúszol az idővel, de majd sokat segítek főzésnél. Bocsánatot kérek, tudom, hogy számítottál rá, igazad van, az én hibám, hadd segítsek kijavítani, kérlek ne szidj, nagyon rosszul esik"


Ezek után egy rossz szava sem lesz, siess, hogy kora délutánra végezzetek!


Borzasztó, hogy nagymamád rád van szorulva(gondolom nehezen jár), de főz rád/rátok, és neked ez nem fontos annyira, hogy odafigyelj rá..


Ellenben gyerek vagy(gondolom tizenéves), nem szabadna így beszélnie veled, de kifejezheti normálisan, hogy csalódott és szomorú amiért nem elég fontos számodra a kérése, ami a te érdekedet is szolgálja, meg a család többi tagjáét.

2019. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Gáz hogy a cetlit nem vagy képes elolvasni és megvenni ami rajta van. Én is kiakadtam volna. Lódultál is volna azonnal vissza a boltba, hogy megvedd amit nem hoztál. Felelőtlen vagy és szétszórt, de ezen javitani lehet ha odateszed magad.
2019. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Legközelebb mond azt, hogy nem volt/elfogyott az a bizonyos dolog.
2019. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Bravó utolsó: a kérdező még véletlenül se vállalja a felelőséget a tetteiért inkább hazudjon. Gerinc merre vagy????
2019. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azonnal vissza mentem :(.

A WC papírt felejtettem el és a háztartási kekszet

2019. aug. 3. 10:38
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Igen, én is nagy ügyet csináltam volna belőle. Pláne, hogy azt irod, nem először fordul elő.
2019. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

A nagypapám mindig azt mondta, hogy akinek nincs esze, legyen notesze (ezt mindig notesszal a kezében mondta).


Neked meg ne csak noteszed legyen, hanem ceruzád is, és ezentúl pipálgasd végig a bevásárlólistát. Nem az a baj, ha valamilyen hiba egyszer megtörténik, vagy kétszer, hanem ha ezután sem gondolkodsz el, hogy hogyan tudnád a jövőben elkerülni.


A szétszórtság sajnos adottság, sokat változtatni nem tudsz rajta (és csak ezért leszidni valakit nincs értelme), csak találj ki magadnak olyan módszereket, amivel megkerülheted a saját szétszórtságod okozta problémákat. Összességében szerintem sincs értelme ennyit veszekedni a dolgon, főleg miután normális megoldási javaslatot is mondtál. A nagymamád egyszerűen rajtad akarta kitölteni a mérgét, ami nem szép dolog. Engem nagyon zavar, mikor valaki mérgében össze-vissza beszél. Mi az, hogy nem kell visszamenni a boltba, legfeljebb nem eszel? Vécépapír kell az evéshez? Vagy a háztartási keksz szükséges az összes mára tervezett fogáshoz?

2019. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
Jézusom, gondolom itt annyira tökéletes mindenki, hogy soha nem felejtett el semmit vásárlás közben?! :D Viccek vagytok. Mamád meg túlreagálta, pláne, hogy vissza is mentél.
2019. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!