Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a családban van tabu...

Nálatok a családban van tabu téma? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
Amiről nem beszéltek egymás közt.

2019. aug. 5. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyum alkoholizmusa, apum (elhagyott minket, meg sem szabadott említeni a nevét), pénz (konkrétan, hogy anyum mennyit keres), szex.
2019. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szex. Sosem beszéltünk róla a szüleimmel, nem tudom, ha kérdeztem, válaszoltak-e volna, mindenesetre ők soha nem hozták fel a témát.

Teljesen véletlenül tudtam meg pár családi titkot is az évek során, amiről soha senki nem beszélt. Anyukámnak volt egy testvére, aki újszülöttként meghalt. Nagymamám azért ment hozzá a nagyapámhoz, mert teherbe esett, ő el akarta titkolni, de a család közbe avatkozott, a szülés előtt nem sokkal összeházasodtak.

Másik nagyapám szerelmi bánatában vette el a nagymamám (ehhez képest 56 évig éltek boldogan, mintaházasságban).

2019. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki mennyit keres.


Ansumtól mindent megkérdezhetek és kérhetek.

2019. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről kb,nem is emlekszek hogy valaha valami ertelmesről beszéltünk volna anyummal,rendes család voltunk,nyaralni jártunk,minden megvolt,aztán váratlanul meghalt apum.Ennek 12 éve es sose beszéltünk róla anyummal mint ha nem is lett volna.
2019. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Apám erőszakossága, amikor kicsi voltam. (A testvéreimet már nem bántalmazta úgy, engem igen.) Ha távolról is felmerül: "nem emlékszik", "nem volt ilyen".

Illetve, hogy mennyire ciki, amikor iszik. Szerintem már alkoholista, zuginni is láttam. De nem szabad megemlíteni, óriási tabu.

2019. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, bármennyire is töröm a fejem. Mindenről nyíltan beszélünk otthon, szex, párkapcsolat, halál, anyu vetélése, gyermekkorában elszenvedett nemi erőszak, apum félrelépése. Mindenről tudunk beszélgetni, ha szóba jön.
2019. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, szex bármilyen kontextusban való szóba hozni + tilos volt viccelődni, nevetgélni.
2019. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim válása után anyám mindig bepöccent, ha szóba hoztam apámat. De úgy minden téren. 5 éves voltam, mikor elváltak, ha el akartam mesélni az apás hétvége után, hogy hol jártunk, le lett üvöltve a fejem, hogy őt ez a legkevésbé sem érdekli. Egyébként később, ha szóba került apa, mindig hazudozott, nem mondott igazat, magát állította jó fénybe. Persze ezek mindig kiderültek, mert apáról meg az apai nagyszüleimről tudtam, hogy ők nem olyan hazugok, mint anya. Anyával az is nagy probléma, hogy nem képes felnőtt ember létére sem felfogni, hogy ha ő valamit állít, attól az még nem biztos, hogy úgy van. Azt hiszi, hogy tévedhetetlen, és kiakad, ha valaki ezt kérdőre vonja...
2019. aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

homoszexualitás, szex, a látens fizikai és lelki erőszak.

...hogy miért lett húgom egy diktátor férj rabszolgája

...hogy miért esett szét a család

...hogy a nővéreméknek miért nem lett gyerekük

...hogy apámnak miért volt 3 felesége is anyám előtt és mi lett a kapcsolatokkal, s egyáltalán kik ők

..anyám alkohol és gyógyszerfüggősége

...miért szakították meg a kapcsolatot annyira hirtelen annó a szüleikkel

2019. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!