Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám felesége kidobált mindent...

Apám felesége kidobált mindent és ne legyek felháborodva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy éven belül elveszítettem mindkét nagyszülőmet. Kis lakásban laktak, mamám egyik utolsó mondata az volt, hogy vigyük a kulcsokat (tesóimmal) és vigyük el a lakásból, ami kell.


Nyilván nem kell semmi ami érték (nem is nagyon volt), csak pár dolog, ami őrájuk emlékeztet. Nem az aranyra vágytam, csak a kis faragott faszoborra, amit papám csinált vagy 1 képre, amit a mamám festett. Emlékek mind. Legalábbis nekem/nekünk.


Mondtam apámnak, hogy szívesen felmennénk és elhoznánk pár fotót, képet, vagy azt a faliórát, amit mindig néztem gyerekkoromban. Ami egyébként borzalmasan ronda, de akkor is a mamát juttatja eszembe, mert mindig azon nézte az időt, amikor főzött.


Apám mondta, hogy felesleges, mert az új felesége (2 éve vannak együtt) már kiürítette a házat amikor szabadságon volt. Azaz a bútorokat, edényeket, szőnyegeket elosztogatta a rokonainak, a ruháikat elvitte rászorulóknak a tárgyak nagy részét meg (ami "felesleges kacat") kidobálta a lomtalanításnál.


Most renoválják a lakást, mert a felesége kitalálta, hogy költözzenek be, közelebb van a munkahely.


Ez volt az a pont, amin teljesen kiakadtam és mondtam mindent, ami eszembe jutott.


Felnőtt, dolgozó emberek vagyunk a testvéreimmel, nem vagyunk (szerencsére) rászorulva sem a lakás árára sem pedig a benne található èrtékekre, de azért mindennek van egy határa.


Most én vagyok a szemét a szemükben meg a bátyám (aki közölte, hogy őt többet ne keresse), illetve az öcsém is, aki ugyanúgy kiosztotta apámat.

Nem érti mi a bajunk, mi vagyunk a hülyék.


Még sírva is fakadtam, amikor megtudtam, hogy kidobta lomtalanításnálnaz órát meg a faszobrot is...és nem érti min húztam fel magam.


És nem érti miért utáljuk a feleségét.

Szívesen fogadnám nálam tapasztaltabbak tanácsait.


2019. aug. 14. 23:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen igazad van. Esetleg ketten rámenősen nyomozzatok ki, hova vitette a dolgokat, és menjetek utána.
2019. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim válasza:
27%
Szia! Ezt miért is írtad ide ki? Mármint, hogy segítséget szeretnél lelkileg, vagy pedig ötleteket a feleség eltávolítására? Ezt igazából nem írtad, de szólj ha kell segítség!
2019. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
92%
Apád nem lát.... A többit nem írom le mert nem ide illik. Igazatok van hogy kiakadtatok! Részvétem és sajnálom hogy apától osszeszedett egy ilyen perszonat.
2019. aug. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
92%
hogy volt pofája annak a nőnek!! én is végtelenül fel lennék háborodva! (fel is vagyok, pedig gyakorlatilag közöm sincs a dologhoz, de ez egyszerűen vérlázító)
2019. aug. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sajnálom!

Sajnos nem tudsz mit tenni.

Esetleg ha van olyan tárgy amit még vissza lehet szerezni az talán könnyítené a helyzetet.

Én a nőt osztottam volna ki, nem apukádat. Borzasztó hogy számára az eszmei érték ismeretlen...

Remélem túlteszitek magatokat rajta!

2019. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
81%

Mik.voltak az idopontok? Mert jogos, akkor a felhaborodasod, ha miutan meghalt mamad/papad es te elmentel a temetesre es temetes utani masnap mar kipakoltak a lakast. Ez kisse sarkitott, de gondolom erted.

Ha azonban idezlek: "mamám egyik utolsó mondata az volt, hogy vigyük a kulcsokat (tesóimmal) és vigyük el a lakásból, ami kell." - es ezt neked mondta es te nem vitted a kulcsokat es nem mentetek a lakasba es vittetek, ami kell, mert emlek, hanem csak ugy elvoltatok es gondoltatok majd raertek még, akkor nem jogos.

Mamad nyilvan tudta (bolcs oreg lehetett, aki a fiat is ismerte vagy a fia uj feleseget isten nyugosztalja), hogy ahogy meghal nem rendelkezik a tulajdona es egykori szemelyes targyai felett sem es azok elkallodnak.

Persze megertem a felhaborodasod, de jartam hasonlo helyzetben es csakis magamat okoltam nem masokat.

(Nekem mamam tobbszor mondta vigyem ami kell es sokszor nyomta volna kezembe a salat, a szvettert, a szonyeget, a kis porcelantalat, kepet, konyvet etc. En meg ugyan mar de hat elsz, meg hat nem akarom en csak ugy elvinni. Aztan egyszercsak papam meghalt, mamam messzire koltozott bentlakasos otthonba. Tovabbra is mondta menjunk vigyuk, amit akarunk. Ooo nem, meg hat ugye dolgozo ember vagyok hova utazgassak, cipekedjek, raerek meg. Erre az egyik rokon bekoltozott varatlanul a hazba es a mamam gyerekei (ergo szuleim) szepen segitettek az altalad leirtakhoz hasonlo "elosztogatas, elpakolas, lomtalanitas, raszorulokak adas.." mire eszbekaptam mar semmit nem tehettem. Viszont veled ellentetben csak magamra haragszom (vegul is minek utaljam meg a szuleim, nagyneneim, nagybacsijaim), hiszen amik eltek a fejemben emlekkepek, hogy mit is vinnek majd egyszer el azok valahol eltuntek.


Tehat szomorkodj, mergelodj, de legkozelebb, ha ilyen lesz ne sajnalj magadtol egy nap szabadsagot es menj el azokert aiket emlekbe szeretnel az idos rokonodtol.

2019. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
80%

Annak nőnek ki engedte meg, hogy a nagyszüleidnél rendezkedjen?

Apukád nem érti miért utáljátok a feleségét. Erre egyszerű a válasz. Apu! Látod azt a nőt, aki éppen az utcán sétál? Ismered? Tudod ki ő? Most milyen érzés van benned? Mit érzel? A feleségeddel szemben nekünk is ugyan ezek az érzéseink vannak. A feleséged akárhogy kedveskedik, töri magát, nekünk csak egy idegen személy marad. Amikor ez az idegen nő kidobált a házból mindent, nekünk ez olyan érzés volt, mint amikor egy betörő elvisz, kirámol a házból mindent.

2019. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
39%

Most biztos mínuszba leszek pontozva, de szerintem nem jogos ez a hatalmas hiszti, dráma és kiborulás amit előadtok. Eleve ott kezdődik a dolog, hogy jogilag neked és a testvéreidnek semmi közötök a lakáshoz és a benne lévő dolgokhoz, az apátok öröksége, így neki joga van azt csinálni vele, amit csak akar.

Másik, hogy nem lehet a végtelenségig őrizni a dolgokat. Mondtátok apátoknak egyetlen szóval is, hogy figyelj fater, ezt meg ezt el szeretnénk hozni a mama házából? Ha nem, akkor neki honnan kellett volna kitalálni?

Azt meg én se értem, miért utáljátok a feleségét. Csak azt csinálta amit kb minden ember csinál, mikor egy régi lakás felújításába kezd. Ennyi. Ő aztán végképp nem tudhatta, hogy neked mi a fontos.

2019. aug. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sajnálom, Kérdező, hogy meghaltak a Nagyszüleid! Nem tudsz mit tenni. Vannak ilyenek, sajnos. Az Én Nagyim 8 éve halt meg, a nagypapám és a nagynéném már egy hét múlva mindent átrenováltak. Nem is szeretek már abba a házba járni, pedig a gyerekkorom első néhány évét ott töltöttem. Nem egy nagy ház, de én szerettem, és Miután a Nagymamám meghalt vettem észre, hogy milyen girbegurbák a falai, a plafonja is megsüllyedt és mennyivel hidegebb van ott, mint amikor Nagyi élt. Tudom, hülyeségnek hangzik, de hangulatot adott a háznak, ahogy a Nagymamám sürgött-forgott, csinálta a mindennapi teendőit.
2019. aug. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
30%
Nézd, érthető, hogy rosszul esik, de jogilag neked semmi közöd hozzá. Apad az örökös, azt csinál amit akar.
2019. aug. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!