Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akar a gyerekével...

A férjem nem akar a gyerekével foglalkozni, mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Fiatalon teherbe ejtette az akkori barátnőjét (a lány a tudtán kívül abbahagyta a gyógyszerszedést). Ő is, és a szülei is mondák, hogy nem akar még apa lenni (20 éves fejjel... ), ne tartsa meg a lány. Kifizették az abortuszt is neki, a magánorvost, mindent. De a lány csak megtartotta, mondván, hogy majd ha ott lesz a baba, a párom és a szülők is megenyhülnek. Nem így lett. A gyerektartást fizeti, de semmi többet nem akar tőle/tőlük. A gyerek 2 éves koráig folyamatosak voltak a viták, veszekedések, mert az ex nem fogadta el, hogy nem úgy lett, ahogy gondolta. Olyanokat csinált, hogy odaállított az anyósomékhoz vasárnap délben (mindig akkor van náluk családi ebéd), hogy ők is a család része, nekik is ugyanannyi joguk van ott lenni, mint a többi unokának, gyereknek. Vagy kocsit akart magának vetetni velük, merthogy télen hogy közlekedjen a gyerekkel... Rengeteg ilyen volt. Aztán lett egy párja, utána eltűnt teljesen, évekig nem hallottunk felőle. Most szétmentek viszont, újra előkerült. A gyerek 9 éves, tehát már felfog dolgokat. Sajnálom őt, tényleg, de egyszerűen nem fér bele az életünkbe.


Az anyja viszont aljasabbnál aljasabb módszerekkel akarná a férjemre sózni, keresi személyesen, telefonon, és a közösségi oldalakon is. Van két gyerekünk, nem akarjuk, hogy ezt a cirkuszt lássák. A férjem azt mondja, hogy beszél a nővel, de szerintem annak semmi értelme nincsen... Csak akkor mégis mit tudnánk tenni? Anyósom szerint érdemes lenne a gyerekkel is leülni, elmondani neki miért van ez a helyzet, stb.


2019. aug. 19. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg hiba volt feltenni a kérdést, itt nem számíthattál együttérzésre. A gyerek tényleg nem tehet semmiről, de az anyja az, aki ezt a helyzetet teremtette. A férjed nem tartozik nekik semmivel, fizeti a tartásdíjat, pont. Szeretetet nem lehet kierőszakolni, a gyerek úgymond sanyarú sorsáért egyedül az anyja felelős. Sajnos fogalmam sincs, hogyan szabadulhatnátok meg tőle. Mindenesetre meg kell próbálni gorombán elhajtani.
2019. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
26%

dehogy volt hiba. legalább van a sok unatkozó gyakorifüggőnek cámcsognia valamin , meg kiélnie magát.

együttérzésre meg megértésre itt ne számíts.

2019. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
24%
hacsak nem vagy kutya vagy macska persze
2019. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
79%

Mit érdemes tenni?

Például összeülni egy ügyvéddel, hivatalos úton intézni a dolgokat, és keresni egy kompromisszumos megoldást.

Amúgy az a szerencsétlen gyerek semmiről se tehet, nem ő akart megszületni. Mégis ő jár a legrosszabbul ebben a sztoriban.

2019. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
28%

Mi az, hogy belemagyarázzuk?


Csak az egyik fél álláspontját ismeri és vakon hisz neki.


Kérdezte valaha a nő az anyát, hogy történt a dolog?


Egyébként a fogamzásgátló 3 havonta 5-6ezer, egy 19 tinit(ha jogilag felnőtt ebben az országban, akkor is tini biológiailag is fejlődésben lévő szervezet, tizenéves) dugott a srác, még jó, hogyha az egyiknek nincs pénze fogamzásgátlásra, a másik kisegíti, ha meg akarja dugni, de emellett a saját fogamzásgátló módszeréről gondoskodik.


Egy fogamzásgátló módszer egy ember véd, ha ketten dugnak, használjon mindenki egyet magának.


A pasi elvárta volna, hogy a 19 éves lány gondoskodjon az ő védelméről is, abszurd ilyet elvárni, számon kérni meg még abszurdabb, miért nem védekeztél helyettem is, ahogy megbeszéltük, ha már adtam neked egy két ezrest?


Bárhova kiírod, ilyen emberek fognak reagálni, vidd csak át máshova, csak a közvetlen környezeted gerinctelen.


A lány pont úgy cselekedett, amire egy 19 éves lánynál számítani lehet.


Majd nézd meg a saját gyerekeiden, mennyire kicsik is.. Vagy csak nézz körül az utcán, milyenek a most érettségizők. Egy ilyen lánytól várta a férjed, hogy helyette is védekezik pár ezer forintért.


Mellesleg a foggátló sokkal olcsóbb, mint a gumi, kényelmesebb is a pasinak, gondolom ezért kellett a lánynak tablettát szednie, megvolt egy doboz gumi árából.


Nekem jelenleg mirenám van, bombabiztos, de minimális eséllyel. Ha a pasi nem akarna gumit húzni, majd kiakadna, hogy terhes lettem, biztos az én hibám, mert mondjuk sport miatt elmozdult a mirena, vagy havonta kéne kontrollra járnom évi helyett, kitapétáznám az utcáját szórólapokkal, milyen gerinctelen is.


Tényleg, te mikor végignézel a tiniken, mit gondolsz, mind terhes akar lenni egy párhónapos kapcsolatban? Vagy kényelmesebb elhinni a párod oldalát?


Egyébként nagyrészt egyedülálló apukával akartam ismerkedni az elmúlt években, rengetegen jöttek, akik nem tartják a gyerekükkel a kapcsolatot, de most pótolnák a dolgot az enyémmel.


Olyan sztorik vannak, nagy komolyan előadva, hogy "A gyerekem anyja összejött egy külföldi pasival, én pedig engedtem, hogy az a pasi örökbefogadja, hogy inkább külföldön nőhessen fel a baba"


Vagy "Nem kedveltem az anyját a gyereknek, folyton kiabált a gyerekkel meg velem is, szerintem ez nincs rendben, hülyének fogja nevelni a gyerekem, ezért otthagytam ŐKET"


Én normális, gyerekét elhagyó apával nem találkoztam az elmúlt 6 évben.

2019. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 A kérdező kommentje:
55%-os, ne vergődj már itt. Pasizz akkor, neveld egyedül a gyerekedet, mit bánom én. De amit itt leművelsz, az már szánalom.
2019. aug. 19. 10:14
 27/85 anonim ***** válasza:
59%
Na pont ezért támogatnám a jogi abortusz bevezetését. Én megértem a férjedet, próbáljatok meg távolságtartási végzést kérni. Mentsetek minden sms-t, vegyétek fel a hívásait, ha személyesen megjelenik és nem megy el, hívjatok rendőrt. A gyerekkel szerintem is érdemes lenne később tisztázni, hogy mit tett az anyja.
2019. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
27%

Ja és amit a gyerekem apjának elmondtam, nem csak olyan dolgokkal foglalkozunk, amit akartunk, nem csak olyanok történnek velünk. Ha elüt a busz és odalesz a lábad, te jársz tovább, mert nem akartad, hogy elüssön? Ha kirugnak dolgozol tovább, mert nem akartad a kirugást?


Tudomásul kell venni, hogy az akaratunkon kívül is történnek dolgok, és a legjobbat kihozni belőle.

Ha a férjed nem akarja a gyerekének a legjobbat, gerinctelen, most a sajátjain kompenzál, magának vezekel a bűnért.

2019. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
71%

Kompromisszumot már kötöttek, a nőé a gyerek és ő fizeti a tartásdíjat. A nő nem tartja magát ehhez és betolakodik a férfi életébe. Az ügyvéd a távoltartási végzéshez kell.

A gyerek nem tehet róla blabla.. ez van akkor, ha a férfinak nincs semmi beleszólása a gyerekvállalásba, ha a nő már terhes.

Az lenne a legjobb, ha mindketten dönthetnének a gyerekvállalásról. A nő megtarthatja ha akarja, a férfi pedig nyilatkozhat úgy, hogy születésétől kezdve nem kíván gondoskodni róla. Se gyerektartás, se láthatás. Semmi jog, semmi kötelesség. Így a nő is pontosan tudja, hogy ha megtartja a gyereket akkor nuku tartásdíj, szóval így mérlegeljen. Ez a rendszer persze már nem fekszik az anyuciknak, mert így nem lenne pénzecske és nem lehet zsarolni a férfit huszonévig.

Szerencsére (még) nincs kötelezett látogatás, így nem is kell az anya zaklatásait elviselnetek.

2019. aug. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
77%
Távoltartási végzés, amit csinál a nő, az zaklatás. A gyerek nem tehet semmiről, mint ahogy azok a gyerekek se, akik szintén egy szülővel nőnek fel. A párod megmondta, hogy nem akar gyereket, tehát úgymond a nö rontotta el a saját gyereke életét. Én nem hibáztatom a párodat. Ott vannak a közös gyerekek, akiket szeretett volna, és ott a másik, akit nem, és akkor sem lehet majd ráerőltetni a szeretetet, ha naponta odaviszi neki a nő. Nem akarta, nem szereti, kész. Örüljön, hogy a gyerektartást becsületesen fizeti. Ez meg, hogy húzzon gumit... hát ti nem vagytok normálisak. Normális ember nem ejteti direkt teherbe magát, főleg nem 19 évesen, ki gondolná, hogy van ilyen? Kérdező, hidd el, normális értékrendű gyerek ezt meg fogja érteni, ezért nem fognak elfordulni tőletek a gyerekeitek. Örökölni nem fog a gyerek, ha a párod ír végrendeletet és megjelöli a közös gyerekeket örökösnek.
2019. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!