Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akar a gyerekével...

A férjem nem akar a gyerekével foglalkozni, mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Fiatalon teherbe ejtette az akkori barátnőjét (a lány a tudtán kívül abbahagyta a gyógyszerszedést). Ő is, és a szülei is mondák, hogy nem akar még apa lenni (20 éves fejjel... ), ne tartsa meg a lány. Kifizették az abortuszt is neki, a magánorvost, mindent. De a lány csak megtartotta, mondván, hogy majd ha ott lesz a baba, a párom és a szülők is megenyhülnek. Nem így lett. A gyerektartást fizeti, de semmi többet nem akar tőle/tőlük. A gyerek 2 éves koráig folyamatosak voltak a viták, veszekedések, mert az ex nem fogadta el, hogy nem úgy lett, ahogy gondolta. Olyanokat csinált, hogy odaállított az anyósomékhoz vasárnap délben (mindig akkor van náluk családi ebéd), hogy ők is a család része, nekik is ugyanannyi joguk van ott lenni, mint a többi unokának, gyereknek. Vagy kocsit akart magának vetetni velük, merthogy télen hogy közlekedjen a gyerekkel... Rengeteg ilyen volt. Aztán lett egy párja, utána eltűnt teljesen, évekig nem hallottunk felőle. Most szétmentek viszont, újra előkerült. A gyerek 9 éves, tehát már felfog dolgokat. Sajnálom őt, tényleg, de egyszerűen nem fér bele az életünkbe.


Az anyja viszont aljasabbnál aljasabb módszerekkel akarná a férjemre sózni, keresi személyesen, telefonon, és a közösségi oldalakon is. Van két gyerekünk, nem akarjuk, hogy ezt a cirkuszt lássák. A férjem azt mondja, hogy beszél a nővel, de szerintem annak semmi értelme nincsen... Csak akkor mégis mit tudnánk tenni? Anyósom szerint érdemes lenne a gyerekkel is leülni, elmondani neki miért van ez a helyzet, stb.


2019. aug. 19. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
85%

"szerinted annak a 9 éves gyereknek hiányzik valami?" - ha hiányzik, akkor majd szépen megbeszéli a felelőtlen anyucikájával... akié a döntés, azé a felelősség, ha a nőnek volt arcbőre egyedül dönteni a gyerek megszületéséről, akkor szépen vállalja is érte egyedül a felelősséget.

(szerintem még a tartásdíj is igazságtalan ilyen helyzetben)

2019. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
81%
Ez sehol nem így működik kedves utolsó, s szerencsére. Amikor a kérdező férje a farkát a nőbe rakta akkor felvállalta, hogy lehet gyerek ebből, gondolom tudta, hogy egy fogamzásgátló sem bíztosít 100%védelmet. Egyetértek azzal, hogy a nő alattomos, azt is megértem, hogy a férfi nem akart a gyerektől semmit, viszont amikor megszülettek az “akart gyerekei” vajon, hogy tudott csakugyanúgy tudomást nem venni a már létező gyerekéről? Hogy lehet az ilyent jó apának nevezni, szelektív jó apa? Olyan nincs... még mindig azt mondom, hogy a gyermek nem hibás, s szívtelen dög aki simán tudton kívül hagyja, hogy valahol van egy gyereke, akkor is ha akarta s akkor is ha nem akarta.
2019. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
100%
Itt a feleség oldalát olvashattad, van még a férj s a gyermek anyja verziója is, ezt ne felejtsük el.
2019. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
85%

#82, ki tetszettél hagyni egy fontos szót: Ez MÉG sehol nem így működik ... de tagadhatatlanul egyre népszerűbb gondolat a jogi abortusz lehetősége, és én biztos vagyok benne, hogy az emancipáció ezt is magával fogja hozni...

(internetes szavazáson nálunk is abszolút támogatott)

Szóval én azért remélem, hogy mire a mai újszülöttek lesznek túl a szexuális beleegyezési korhatáron, akkor már nemi diszkrimináció nélkül hozhatnak tudatos döntést az utódvállalás-témában.

2019. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
85%

"hogy tudott csakugyanúgy tudomást nem venni a már létező gyerekéről?" - ja és erre is meg tudom adni a választ:)

Egyszerűen úgy, hogy a nő elkövette ellene a férfi szemmel legmegbocsájthatatlanabb tettet: egy embriót elé helyezett. Innen kezdve az a gyerek mindig a megaláztatására fogja emlékeztetni, legalább annyira, mint egy nőt a megerőszakolásából származó gyerek.

Na, ezért elképesztően hazug mocsok a "majd, ha a karjában tartja, majd..." sziréndal.

A Kérdezőnek meg nem érdemes semmit se tennie, a párja magatartását az ex, és annak a gyereke irányába sehogy se tudja befolyásolni (szerencsére)

Tényleg azt lehet tenni, hogy ha a gyerek elég nagy már, hogy megértse, akkor szépen elmagyarázni neki, hogy mi miért van.

2019. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!