Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem akar a gyerekével...

A férjem nem akar a gyerekével foglalkozni, mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Fiatalon teherbe ejtette az akkori barátnőjét (a lány a tudtán kívül abbahagyta a gyógyszerszedést). Ő is, és a szülei is mondák, hogy nem akar még apa lenni (20 éves fejjel... ), ne tartsa meg a lány. Kifizették az abortuszt is neki, a magánorvost, mindent. De a lány csak megtartotta, mondván, hogy majd ha ott lesz a baba, a párom és a szülők is megenyhülnek. Nem így lett. A gyerektartást fizeti, de semmi többet nem akar tőle/tőlük. A gyerek 2 éves koráig folyamatosak voltak a viták, veszekedések, mert az ex nem fogadta el, hogy nem úgy lett, ahogy gondolta. Olyanokat csinált, hogy odaállított az anyósomékhoz vasárnap délben (mindig akkor van náluk családi ebéd), hogy ők is a család része, nekik is ugyanannyi joguk van ott lenni, mint a többi unokának, gyereknek. Vagy kocsit akart magának vetetni velük, merthogy télen hogy közlekedjen a gyerekkel... Rengeteg ilyen volt. Aztán lett egy párja, utána eltűnt teljesen, évekig nem hallottunk felőle. Most szétmentek viszont, újra előkerült. A gyerek 9 éves, tehát már felfog dolgokat. Sajnálom őt, tényleg, de egyszerűen nem fér bele az életünkbe.


Az anyja viszont aljasabbnál aljasabb módszerekkel akarná a férjemre sózni, keresi személyesen, telefonon, és a közösségi oldalakon is. Van két gyerekünk, nem akarjuk, hogy ezt a cirkuszt lássák. A férjem azt mondja, hogy beszél a nővel, de szerintem annak semmi értelme nincsen... Csak akkor mégis mit tudnánk tenni? Anyósom szerint érdemes lenne a gyerekkel is leülni, elmondani neki miért van ez a helyzet, stb.


2019. aug. 19. 08:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
55%
“nem, a gyerek nem a férjed gyereke, hanem a férjedtől származó gyerek” - és még a gyerek anyját nevezed agyhalottnak...🙄
2019. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
54%

Miért, tán nem az?

Az én megállapításommal meg nem tudom, mi a bajod... amelyik gyereket én szabad akaratomból vállaltam - ha genetikailag tőlem származik, ha nem - az az én gyerekem.

Ahol meg nem volt döntési jogom, de az én genetikai állományomat hordozza, az meg a tőlem származó gyerek. Ld spermadonor fogalma...

Az egy más kérdés, hogy a magyar jog ilyenkor a gyermek érdekét tartja elsődlegesnek a férfi kárára, már ami a tartásdíjat illeti. Ettől nekem még nem kell így gondolnom, ugye?

2019. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem az, és az apja az apja, ezen nem lehet módosítani. Max. te nem tartod annak, de attól az. Ez egy ilyen dolog? És lehet valaki akármilyen hatással rá, egy emberben örökre benne marad annak nyoma, hogy a ver szerinti szülei kik voltak és milyenek.

Ha apuka olyan tökös, és a gyereke nem jelent a számára semmit, akkor álljon oda elé, és mondja meg neki, hogy nem akarja.

2019. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
32%
Látni.
2019. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
43%

"És lehet valaki akármilyen hatással rá, egy emberben örökre benne marad annak nyoma, hogy a ver szerinti szülei kik voltak és milyenek."

Ez így van, és? Tiltsuk be a spermabankokat is, mert ott ez pont ugyanígy igaz.

"Ha apuka olyan tökös, és a gyereke nem jelent a számára semmit, akkor álljon oda elé, és mondja meg neki, hogy nem akarja." - én nem ugyanezt mondtam a #60-as végén? Igen, a gyereknek tudnia KELL az igazat a származásáról - amint ezt képes értelmezni is.

2019. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
66%

A spermabank abban más, hogy ott gőzöd sincs, ki a gyerek anyja, ki a gyereked, nem tudhatsz róla semmit, nem ismerik egymást a felek, jogilag nem találhatják meg egymást.


A kérdező férje apa, ismeri a nőt, a gyerekét, csak nem akarja az amúgy másoknál magától kialakuló köteléket.


Spermabankban tiltva van a kötelék kialakulása, anonimak a felek, azzal a feltétellel alakították ki az egészet, hogy ne lehessen olyan tényező, ami miatt kötelék alakulhat ki, jogilag ha találkoznának és megszeretné a pasi a gyereket sem tehetne semmit.


Ellenben szexből származó gyereknél minden normális emberben kialakul a kötelék.


Én sehol sem írtam, hogy a nő korrekt, vagy szimpi, csak, hogy a sztori nincs meg egészben és nem a nő érdekét kell nézni, hanem a gyerekét, akinek érdeke, hogy legyen apja.


Gondolom azért nem jelentkezett, amíg volt pasi, mert próbálta pótolni a hiányt.


A gyerekek pont azt tanulják, hogyan okozzanak kárt, hisz ügyvéddel ki akartátok záratni a gyereket, hogy véletlen se mehessen törvényes szokványos úton, a rendszer szerint az öröklés, azt tanulják, hogy ha embereknek a létezése számunkra kissé kellemetlen, akkor zárják ki akkor is, ha családtag.


Azt tanulják, hogy a vér, a rokoni kötelék, a család nem számít, csak a családnak a választott része.


Lehet izgulni, hogy majd a választott részbe kerüljetek, ha felnőttek és gyerekeik lesznek, rájönnek, hogy kegyetlenség nem foglalkozni a saját gyerekével az embernek.


Kérdező mi történne, ha 19 évesen a lányod terhes lenne, az apja meg abortuszra küldené? Gondolom szívesen néznéd, ahogy egyedül marad. Vagy fiad van? Felcsinál egy kislányt, aki nem szedte a bogyókat rendesen, de nem találkozhatsz az unokáddal, mert a fiad szerint ő nem családtag, mert zavarja abban, hogy huszonéves lehessen?


Vagy ilyen a te gyerekeiddel nem fordulhat elő? Végülis ezt látták otthon, hátha megismétlődik, mit számít, hisz nincs súlya, az csak egy olyan gyerek élete, akit ők nem akarnak. Nem is családtag az a baba, kit izgat, ha kiköpött nagyanyja? Nőjön csak fel az unoka egy vadidegennel, zárassuk ki a jogos örökségéből, még képes lenne örülni annak, ami törvényesen jár neki..


Nem bírod a nőt, mert gerinctelen, oké, bár furcsa, hogy a párodnak elnézed, de neki nem..de a gyerek mi a fenét ártott? Félig a párod van benne!

2019. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként, ha csak az a férjed gyereke, akit akarja, hogy az legyen, hol a határ?


Szerinted csak kisbabát lehet elutasítani? Vagy csak magzatot? Ha a nagyobb gyerekeit nem akarja már, akkor az nincs rendben? Mitől más?


Hisz ő nem akarna a nagyobbakkal foglalkozni, már téged sem bír, ha a gyerekekre néz, téged lát.. teljesen rendben van, ha továbblép, és csinál újakat azzal a nővel, akit éppen szeret, ugye?


Hisz ő nem akarja azokat a gyerekeket, zavarják, kellemetlenek, nem szereti őket, nem jelentenek neki semmit.. Gondolom ezt már nem tudnád elnézni..


Azért, mert ez veled történne, nem értenéd, hogy utálhat, hogy utálhatja a félig belőle lett gyerekeket, mert természetellenes, ha az ember otthagyja a gyerekeit.

2019. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
37%

"Ellenben szexből származó gyereknél minden normális emberben kialakul a kötelék." - ezt a hülyeséget hol álmodtad 55%-os? Mi köze egy szexuális aktusnak egy harmadik személy felé kialakuló köteléknek - már a semmin kívül?

A másik szöveged, amitől rosszul lettem:

"Remélem minden pasi húz gumit és csak olyan nőket dugnak meg, akikkel komolyan gondolják a dolgot." - tudod, ha te így akarsz élni, akkor élj így. Én rosszul vagyok az efféle gondolkodástól és értékrendtől. Szerencsére az emberek zöme nem kívánja vissza azt a kort, ahol ez így ment.

2019. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy ismered az anyját, ha megdugtad, nem utálod, valószínű, hogy kedveled, de legalább semleges.


Tudod, hol a gyereked, tudod, hol lakik, hogy él, hogy néz ki, sokkal valósabb, mint egy távoli esetben, a másik szülő létével is tisztában vagy.


A spermadonoroknál normális, hogy nem szeretik a gyereküket, mert egyrészt azt sem tudják, hogy van e, van másrészt fogalmuk sincs semmiről, hogy mennyi idős, ki az anyja, hogy élnek, milyen a gyerek.


Gondolom azzal tisztában vagy, hogy olyan dologgal, amiről csak sejtéseid vannak, hogy létezik, és elképzeléseid, hogy milyen lehet, kevésbé valósnak érzed, mint azt, amiről tudsz és amit tapasztalsz.


Elképzelt gyerekhez a spermadonorok nem tudnak kötődni, a létezéséről sem tudnak, ellenben, ha szexből fogan, sokkal többet tudsz róla, úgy valósabb, ezért is alakul ki a kötelék, amíg képzelt gyerekhez jó, hogy nem kötődnek a donorok.


A szex arra kell, hogy valósnak érezd a gyerekcsinálást, hogy tapasztald az anyját, hogy kapcsolatban legyél és tudj a gyerekedről, és több fogalmad legyen róla, hogy milyen, mint egy donornak. Kérdezőéknél ez mind adott, apukában még sincsenek érzelmek, vagy csak elnyomja.


Az meg, hogy akitől komolyat akarunk, azzal dugjunk, azért teljesen rendben van, mert nem házasságot írtam.


A régi időkben házasság után szexeltek, az én verziómban viszont addig dughatná a pasi a nőt, amíg vele akar lenni, el tudja képzelni, hogy egyszer vele legyen(affelé haladjanak) Ez kapcsolatot jelent.


Van pár ember, akinek ez nem felel meg, ez az erős kisebbség a szexkapcsolatokkal, a szexpartnerkeresőkből látszik, hogy túlnyomórészt férfiak, akik nem azt a maréknyi nőt cserélgetik, hanem hülyére veszik a kapcsolatot kereső nőket.


Egy kicsit túltoltam, elismerem, de amit a védekezésről gondolnak egyesek, teljesen abszurd.


A nő átvállalja a férfi helyett is a felelősséget a tablettával, hát mi ez a szöveg? A tabletta női fogamzásgátló, nem a férfiak fogamzásgátlója a nőn keresztül.. A férfi fogamzásgátló a gumi, nem az, hogy a nő szedi a tablettát!


Ha csak tablettát szed a csaj, és terhes lesz, az a pasi hibája is, mert ha rosszul szedi a csaj a tablettát, a gumi megvédte volna a pasit az esetleges terhességtől.


Amit a pasi tud tenni a terhesség ellen, az a gumi, nem az, hogy rábízza a csajra, hogy tegyen valamit!

2019. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
69%

Nézd #69, én elsőre is értettem, hogy mit írtál, és a magam részéről elsőre is teljesen elfogadhatatlannak tartottam.

Nem tudom, szembejött-e már neked az a tény, hogy az emberek átlagban 16-16,5 éves korban kezdenek szexuális életet élni. És akkor ebben a pillanatban kútba esett az összes felsorolt alapvetésed a "csak azzal, akivel"-től a "duplatipla védekezés"-ig.

És bizony én ezt helyeslem, és azt is helyeslem, ha egy gyerek arra szocializálódik, hogy van döntése abban, hogy milyen értékrendet követ, és pláne van döntése, hogy mit vállal fel, és mit nem. És bizony abban is az övé a kizárólagos döntés, hogy melyik családtagjával tartja a kapcsolatot, és melyikkel nem.

Egy másik, némileg hasonló kérdéshez írtam anno ezt:


"...csak hát itt a kérdezőt agitálók egy dologról szépen elfeledkeznek, nevezetesen arról, hogy a világ többi férfiával és többi gyerekével való elementáris kiszúrás lenne, ha a hazugságon alapuló szaporodási stratégia sikeresnek bizonyul. Az ugyanis üzenet a többi nőnek, hogy nyugodtan lehet ezt csinálni, nyugodtan lehet "okos nőnek" lenni, nyugodtan lehet hazudni kétes származásban, fogamzásgátlásban, bármiben, nyugodtan "csak a szíved legmélyéről jövő belső hangocskára" kell hallgatni, eltartó-balek majd úgy is "megenyhül", mert eltartó-balekoknak ez a dolga, maradéktalanul kiszolgálni a mamókák babókázhatnékját...


...én a reprodukció kérdéseiben csaló kakukkfióka-neveltető, fogamzásgátlással manipuláló, terhességről a 3. hónap után szóló stb. nőt minden egyébre tekintet nélkül fél óra alatt úgy dobnám ki, mint a macskát x*rni, és utána is minden igyekezetem annak a bebizonyítására irányulna, hogy nem, hazugnak lenni semmi módon sem szülHET pozitív végkifejletet.


Na, ehhez képest a világon bármi mást meg meg lehet szépen beszélni."


Vágod?


Ha a gyereket zavarja, hogy apa nélkül nőtt fel, majd szépen számon kérheti az anyján, aki ilyen módon, ilyen körülmények közé vállalta, ugyanis ez az ő döntése volt. És ő hitt - eléggé el nem ítélhető módon - a "...majd ha a karjában tartja, majd..." alapjaiban erkölcstelen és hamis "próféciáknak" is...

2019. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!