Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy soha...

Mennyire normális, hogy soha semmit nem dobnak ki?

Figyelt kérdés

Nem veszik észre, hogy betegek. Nem merem elengedni a gyerekeket hozzájuk emiatt.

A szüleim beteges lomgyűjtők.

Soha semmit ki nem dobnak, még az ezer éves gyermekkori plüss jatekaim is megvannak (40 éves vagyok).

Már olyan szintű a por, és a lom, hogy átláthatatlan minden.

Az anyám őrzi a fiatal kori ruháit, ami már se nem divat, se nem lesz rá jó. Van vagy többszáz pár cipőjük!! Mindez nem elég, még vasárnaponként, ahelyett hogy együtt lenne a család, elmennek délelőtt a lomiba újabb lomra szert tenni.

És mi vagyunk a rosszak mert nem lomizni mentünk velük, hanem a gyerekekkel játszótérre.


Mit lehet kezdeni az ilyen emberekkel???? Segítsetek!!


2019. aug. 25. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

A "lomiba" hova kell menni?

Szerintem ez csak kitaláció.

2019. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Gyüjtögetős betegség,van ilyen.Pszichiátriai eset.
2019. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon megértelek kérdező, ez egy nehéz dolog, pláne, hogy a szüleidről van szó. Ez egy betegség, egyfajta kényszer betegség, pszichiáter tudna ezen segíteni csak. Ők ezt nem látják be, hogy ez már kóros! Ha esetleg kedvesen próbálnál beszélni velük, mond hogy segítesz a válogatásban..de sajnos mivel ez pszichés zavar, lehet már nem tudnak leszokni róla.
2019. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ismertem ilyeneket. Egy kifogyott tollbetétet ki nem dobtak volna. Rajtuk csak a halál segített :-/
2019. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnehezebben kezelhető pszichés zavar pláne hogy még észre se vették hogy kóros, nem fognak segítséget kérni vagy elfogadni se :(
2019. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, pár évvel ezelőtt a TV-ben volt ilyen. Olyan házaspár élt egy társasházban, akik még a többéves rothadt befőttet is tartogatták. A ház többi tagjai nem tudták eladni sem a lakásukat, sem vendégeket hívni, mert olyan büdös volt emiatt.

Ez nem normális dolog. Szerintem a nagyinak is volt ilyen betegsége. Ő a gyerekei tankönyveit tartotta meg, amit köztudottan minden évben újranyomnak, arra hivatkozva, hogy ha háború lesz, lehessen azokból a koszos, poros könyvekből tanulni. Ilyenkor nem is az a lényeg, hogy az irhánkat mentsük! :D

Ha a Szüleid nem veszik észre, hogy betegek, nem lehet lehet rajtuk segíteni.

2019. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nézőpont kérdése. Sarokszomszéd hölgy sokáig együtt élt édesanyjával, aztán ő is meghalt, az örökösök meg eladták a házat. A vevők a padlásszobából is kilomtalanították az 50-100 éve gyűjtött könyveket, levelezést és egyebeket. Nem restelltem és beültem a lomtalanító konténerekbe, kiguberáltam a megsemmisítendő hulladéknál értékesebbnek tartott holmikat (pl. Jókai sorozat a XX.sz. elejéről). Eddig 100 e Ft-nál többet árultam ki belőle.
2019. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem normális. Viszont hacsak nem tornyot alkotnak a holmik mindenhol ami rádőlhet a gyerekre, úgy én nem látok veszélyforrást ami miatt ne lehetne vinni az unokákat.
2019. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!