Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim alkoholisták, normális...

Szüleim alkoholisták, normális életet szeretnék, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az érettségi után külföldre költöztem, hogy meg tudjak élni. Otthon sosem voltak élhetőek a körülmények.

Szerettem volna továbbtanulni, de nem volt rá lehetőségem.

Nővérem 28 éves, van 3 gyereke, párja otthonában él, amiért hitelt fizetnek.

Ő nem szeretett volna változtatni az életén, a szüleim mintáját követi.

Nem látom a megoldást, hogyan tudnék anyagilag előrébb jutni és önállóan Magyarországon megélni, tanulni.


Anyukám örökölte a lakást, amiben éltünk. 2,5 szobás, belvárosi, teljes felújításra szorulna.

Felmerült bennem, hogyha valahogyan beleegyezne, hogy eladja a lakást, plusz befektetéssel kettő kisebbhez hozzá lehetne jutni.

Az egyikben élnének apukámmal tovább, a másikban pedig én.

Mi ennek a menete és mennyire megvalósítható?

Nővéremtől elvárható, hogy fogadja ezt el, és majd a szüleim lakása az övé lesz, vagy rögtön feleznünk kellene a másik lakásra szánt összeget?


Bármi segítséget jelentene, ami ezt problémát érinti.

Köszönöm


2019. júl. 28. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Rendes lány vagy!

Csupán a szüleidet akarod kitenni a lakásukból és csupán a nővéredet szeretnéd kisemmizni.

Van még olyan rokonod akit szintén kiforgatnál a vagyonából??

2019. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Szóval szüleid alkoholisták és elmenekültél külföldre előlük, de azért a pénzük jó lenne? Költözzenek csak egy 20nm-es lyukba, mert neked kell egy lakás? Ha egyáltalán felmerül, hogy megtenné ezt anyukád érted, akkor annyira mégse rosszak azok a szülők.. Olyan mintha az alkoholizmusukat csak a válaszolók szimpátiájának megnyeréséért írtad volna a kérdésbe. Az új kisebb lakáshoz meg írjon anyukád végrendeletet, hogy csak a nővéredre hagyja, mivel te megkapod gyakorlatilag a felét előre? Vagy nem ír semmit, aztán majd XX év múlva szépen lemondasz a nővéred javára? De a nővéred ezt higgye el, fogadja el.


Maradj külföldön, gyűjtsd össze a szükséges pénzt és gazdálkodj abból.

2019. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a szüleim alkoholisták azért írtam ennyire röviden, mert ez magába foglal egy gyerekkort, és a szüleim gondolkodásmódját, amit nem hittem, hogy szükséges kifejteni.

A szüleimet amióta dolgozom támogatom, 5 éve én fizetem a költségeiket és mindenben számíthatnak rám.

A nővérem csupán a lakásukat követeli úgy, ahogy van, és szeretné, hogy a szüleim apukám testvéréhez költözzenek.

Egyszerűen csak érdekelt ennek a menete.

A szüleim új lakása természetesen jóval értékesebb lenne, mint az az összeg, amennyiért én vennék önerővel.

De az a legcélszerűbb, ha osztozom a nővéremmel.

Ezzel semmi gond nem lenne, ha megbízható lenne, és tudná az ember, hogy arra költi, hogy a gyerekeivel nagyobb lakásba költözhessen, nem pedig a párja nyúlná le az összes pénzt és játszaná el, mint ahogy már tette ezt egy hasonló összeggel.

2019. júl. 28. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Igenis tegyenek meg mindent azok a szülők,akiktől ilyen gyerekkort kapott a gyerek!
2019. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk így már eléggé más a helyzet, ha tényleg 5 évig támogattad őket anyagilag, miközben a nővéred nem. Így én azt mondom, hogy ezt a szüleiddel kell leginkább megbeszélned, a nővérednek nincs akkora beleszólása. Ha találsz egy olyan, mostaninál olcsóbb lakást, ahol a szüleid szívesen élnének és nekik nem okoz fájdalmat otthagyni a régi lakást, akkor hajrá.


Nem tudom mennyit ér a ház és mennyivel támogattad 5 év alatt a szüleidet, de ezt én mindenképpen figyelembe venném a nővérednek való "kifizetésben". Ha úgy döntesz, hogy fizetsz neki x összeget, akkor pl nyisson egy bankszámlát (ha nincs) amihez csak ő nyúlhat hozzá, utald arra az összeget, a párjának meg ne mondjátok el. Ezen felül meg rajta múlik, hogy mit csinál vele, sajnos ennél nem nagyon van jobb megoldás. Esetleg kösd feltételhez, hogy úgy adod oda a pénzt, hogy a párja lakáshitelét törlesztik vele, DE a nővéred nevére legyen átírva a lakás X százaléka előtte.


Az "alkoholista szülő" meg azért nem feltétlen foglal magába egy gyerekkort, mert azért nem mindegy hogy úgy alkoholista, hogy minden este lerészegedik munka után a fotelban, de amúgy vidám és jó fej vagy 0-24 részeg és üti vágja az egész családot.


Ennek a menete igazából a családdal való kommunikáción kívül nem hiszem, hogy annyira összetett lenne. Keresni kell egy lakást a szüleidnek, eladni a régit, aztán keresel magadnak.

2019. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

# 5 - Nagyon köszönöm, ezek rendkívül fontos szempontok, és nagyon sokat segítenek.


"0-24 részeg és üti vágja az egész családot" sajnos ez az, ami kiskoromtól kezdve igaz.

Főként anyukám minimálbéréből éltünk egyik napról a másikra, mert apa dolgozni sem ment igazán.

A támogatásuk a havi teljes rezsit jelenti és a havi bevásárlásokat. És ezeken kívül telefont, tv-t, laptopot, mosógépet, tabletet.

Eddig én tőlük sosem kaptam pénzt. Jogosítványt, autót, albérletet magam fizettem.

Mindenben számíthattak rám eddig is, és a legfontosabb továbbra is az, ami nekik kedvező.

Azért merült fel az egész, mert a 2,5 szobából egyet használnak, a többi pedig utcáról hozott lomokkal van tele. A lakás állapota pedig lakhatatlan. A vezetékek már égni kezdtek, így azt már kicseréltettem.

Úgy látom, hogy egy bár kisebb, de felújított lakás nem lenne rossz nekik, amit persze berendeznék úgy, ahogy nekik megfelelő.

Fontos az is, hogy csak a környező utcákban keresnék, hogy ez ne borítsa fel annyira a hétköznapjaikat, illetve megszokták már azt a környéket.

2019. júl. 28. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Egy próbát megér, bár én nem fűznék hozzá sok reményt. A nővéreddel meg lehet beszélni, hogy a szüleid lakását ő örökli (vagy eleve az ő nevére kerül), a másik meg a tied.


Az ötlet maga jó, de mind azon múlik, hogy mennyire hajlandóak ebbe belemenni.

2019. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Ne foglalkozz az előző senkikkel, látszik, hogy nem éltek még alkoholistával
2019. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!