Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyit kellene...

Normális, hogy ennyit kellene segítenem?

Figyelt kérdés

2en élünk anyummal, de soha semmire nem marad pénze, pedig én is adok a fizetésemből amiatt hogy itt élek vele a házban, így volt megbeszélve, mert egyedül nem tudna fenttartani kettőnket, ez érhető is.


De mostanában soha nem elég a pénz, jön hozzám folyton hogy adjak még, és ha van valami olyan ami miatt nem marad pénzem és nem tudom megoldani hogy őt pénzeljem akkor lehord mindennek, szid, kiabál, csúnyán beszél, menjek el a házból (mi örököltük a házat ő a haszonélvező).

Van életem, magamra keresek, szeretném ha ebből míg nem családom mindenem meglenne amit szeretnék és kitudok fizetni, de közben azt is kell néznem hogy mikor fog jönni, hogy kéne neki 20 30 ezer forint még...


Nálatok ez hogy működik, miután már a gyerek dolgozik?


2019. aug. 11. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Tipikus olyan nő akinek a munka büdös, de a pénz azt szereti. Dolgozik? Ha nem akkor menjen dolgozni, ha meg igen dolgozzon többet. Ne rajtad élősködjön! A te pénzedet te kerested, te dolgoztál meg érte. Az kedves dolog tőled hogy beszállsz a rezsibe, de ez a max ami elvárható tőled. De te ráadásul még adsz neki ha kér. A kérdésedre a válasz: Nem, nem kéne ennyit segítened.
2019. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Valamit lépned kell, mert ha egyszer saját családod lesz, azzal nem összeegyeztethető, hogy anyukád bármikor jelentkezhet 20-30 000 Ft vissza nem térítendő gyorssegélyért, és botrányt csinál, ha nem kapja meg.

A szokásos az, hogy előre megbeszéltek egy összeget, amit minden hónapban odaadsz. Télen, tekintettel a fűtésre lehet több, tavasztól őszig kevesebb. Azt is tisztázzátok, hogy ezen felül mit fizetsz még (pl. internet előfizetés, mert azt főleg te használod), illetve a hogy a rezsi többi rád eső része már benne van a rendszeres havi apanázsban.

A ház majdani felújítására neked kell takarékoskodni. Érdemes erre havonta befizetni, és valami számlán kamatoztatni egy összeget.

Üljetek le egyszer, és számoljátok végig, milyen rendszeres kiadások vannak a házzal kapcsolatban. Ha ő főz rád, természetesen a konyhai költségekbe is be kell szállnod egy méltányos összeggel. Ha segíteni akarsz neki,

számold vele egyszer végig, mennyit költ egy hónapban, mik a kötelező kiadásai, és mennyi pénze marad, amit be kell osztania.

És ne adj több pénzt, mint amennyit megbeszéltetek. Végszükségben vedd át a számlák fizetését (ehhez szedd be anyukádtól a ráeső részt), mert az kínpos lenne, ha kikapcsolnák az áramot.

Ha elviselhetetlen a cirkusz, higgadtan mondd el neki, hogy ha ez így marad, el fogsz költözni. Akkor mát csak arra kell figyelned, hogy tartalákolj pénzt az idővel felhalmozódó számlahátralékok kifizetésére, nehogy a végén elússzon a ház/lakás.

2019. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Adok neki 35 ezret mert ebbe benne van egy telefontorlesztes is, emellett sokszor 15 ezerért vásárlok konyhára is, fába 50et adok, mellette ha van pénzem bármikor jöhet és szó nélkül adok neki, persze ha nekem is marad amire tervezek, de sokszor volt kapott szó nélkül, vagy hogy vásárolok neki egy felsőt vagy egy nadrágot.


Ő is dolgozik, és nem kap ő sem keveset, ketten kB 250 ezer forintból élünk átlagban.

2019. aug. 11. 10:42
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Mi az, hogy Neked kell pénzt adni az anyukádnak, főleg, hogy ő is dolgozik? Milyen felnőtt az ilyen, aki a gyerekéből él?
2019. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nincs is bajom azzal ha adnom kell, sosem éltünk jól ezt láttam, hogy kellett a szülőket támogatni, szívesen segítek pluszba is csak úgy, pl egy buszjegyre valót is adok neki ha épp valamerre megy, vagy adok neki ha lát egy felsőt hogy vegye meg, az nem tetszik ha nem tudok mert van más tervem a pénzzel, akkor már szinte kiakar rakni innen...
2019. aug. 11. 10:50
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Uljetek le, adjatok ossza az összes lakható költséget, m osszátok el kettővel és annyi, amennyit adnod kell. Ha otthon eszel, akkor termeszetesen annak a fele is hozzájön.

Ha soknak tartod, akkor költözzön albérletbe. Ott mondjuk olyan 70 lesz az albérleti díj, erre jön még a rezsi, plusz a megélhetésed

2019. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%

Könnyü szidni az anyát, de konkrét tények nélkül nem lehet semmit mondani erre a helyzetre.

NEm írta a kérdezö, hoyg mennyi az anya jövedelme, mennyit keres ö maga, hol élnek (lakás/ház - és mekkora), illetve mennyit ad be a közösbe.

Ezek ismerete nélkül nem lehet mgmondani, kinek van igaza.

Melleslet ha az anya a haszonélvezö, akkor akár el is küldhetné a kérdezöt onnan, nem kell megengednie, hoyg ott éljen.

Attól, hogy a kérdezö a "gyerek", még nem feltétlen neki van igaza.


Kérdezö: írd le a konkrét számokat, akkor majd tényleg korrekt válaszokat kapsz, most csak a szülöket stkók fröcsögnek.

2019. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Akkor van összesen 250 Ezer Ft jövedelem két felnöttre.

Ebbe te adsz havi 35 ezret meg eha még 15 ezret bevásárolsz.

Ebböl a havi kajád már önmagában 30-40 ezer Ft (ennél olcsóbban egy embernek nem leget kihozni, ez még nagyon alacsonyra van saccolva), van az elöfizetésed, ami nem tudom, mennyi, de 5000 biztos - és kb ennyi, amivel hozzájárulsz a közös megélhetéshez, a többi anyád költsége.

A rezsi és egyéb befizetések felét illene legalább is még átvállalni, még akkor is olcsóbban jössz ki, mintha lakást kellene bérelned valahol.


Összesítve a 250 ezerböl jövedelmetekböl te fizetsz 50-et, anyád meg 200-at! És még te háborogsz!

Itt nem az anyával van a gond, hanem te nem adsz annyit bele a közösbe, amennyi jogos lenne.

2019. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
6-os írja jól, költségvetést kell csinálni, mert úgy tűnik, csak elfolyik valahol a pénz erre-arra, apróságokra. Le kell írni a rezsi költségeket, azokat felezni. Jobb lenne az étkezést külön intézni. Ha közös konyhán vagytok, annak a költségeit is felezni kell. Inkább az az érdekes, hogy azok a plusz 20-30 ezer forintok, amiket kér, mire mennek el? (Iszik? Játszik? Ruhákra, sminkre, felesleges kacatokra költi?) Fiatal vagy, jó lenne, ha tudnál spórolni, félrerakni. Ezeket a plusz adományokat szüntesd be, mert már teljesen rászokott. Egyébként megfenyegetheted, hogy elköltözöl, ha sokat követelőzik, mert egyedül nem tudná fenntartani a házat és az igényei szerint élni.
2019. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

De albérletbe meg főleg nem érne meg mennem, mert itt ez a ház ingyen, nincs albérleti díj amiért itt lakok, miénk végülis. Akkor szeretnék elmenni külön házba ha majd családom lesz külön nekem is, akkor ő marad itt egyedül.


KB 50 000 forintot adok neki úgy havonta, ez a rezsi és mellette a kaja is mert ha vásárolunk abba is adok, sőt ha én csinálok kaját én veszem meg a hozzávalót is, ő 200 körül keres. De semmire nem kell kiadnia mert cipőt vettem neki, párszor ruhákat, ha kell neki valami mert megtetszik akkor megveszem neki, nincs rossz sora szerintem.


Csak az a bűnöm szerinte, hogy nem mindig van úgy hogy tudom támogatni, néha én is szívesen gyűjtőgetnék, és olyankor sok ha el kell vennem egy 20 000 forintot abból a pénzből amit összeraktam.


Gyűjtögetem már a pénzt, mert én is félek attól őszintén, hogy kiakarna rakni mert azt szeretné ha párja élne vele itt, és én ezt megnehezítem, hogy itt vagyok.

2019. aug. 11. 11:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!