Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénztől számít egy...

Mennyi pénztől számít egy család gazdagnak?

Figyelt kérdés

Mekkora havi jövedelemtől számít egy család gazdagnak vagy jómódúnak? Mennyitől átlagosnak és Mennyitől szegénynek? Írjátok le légy szíves mit gondoltok erről.

Pl. : 0-100000 Ft/család/hó szegény

Stb.


2019. szept. 3. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Hol?

Délmagyarországi kisvárosban, ahol felnőttem havi 250k fizetés elérhetetlen álom. Budapesten a kezdő nettóm ennyi volt. Cserébe a kisvárosban 20 misiből palotát vesz az ember, Budapesten egy lyukat se. Persze az iPhone BMW stb mindenhol kvázi ugyanannyi, de azért összességében szerintem nem mindegy

2019. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Apam kulfoldon dolgozik, igy osszesen 4 főre kb havi 600 k jut. De anyam szerint csórok vagyunk még most is, és állandóan panaszkodik (mindezt ugy hogy a 600bol en kapok havi 60at, a többi az övéké). Es tenyleg elszoktak nagyjából költeni sajnos. :(
2019. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem onnantól számít gazdagnak valaki, ha már nem kell aktívan dolgoznia a pénzért. Addig "csak" jómódú.
2019. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Persze ehhez hozzátéve, hogy ez magas életszínvonallal párosul, mert de facto az összes nyugdíjas gazdagnak számítana így. :D
2019. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Egy szerintem gazdag családban minimúm havi (nettó) 500ezer/fő a bevétel. Viszont talán az életszínvonal jobban meghatározza(évi 2-3 nyaralás jobb helyeken, nyaraló a Balatonnál/hasonló kaliberű térségben, heti egy étterem, a hétköznapi reggelik nagy része egy kávézóban történik, olyan ruhák, ahol csak kicsiben vagy egyáltalán nincs rajta a márkajelzés és a gyerekeket 25 éves korukra megszorják lakással és/vagy kocsival meg hasonlók...)

A szegény pedig nettó 100 ezer/fő havonta és lefele.

2019. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

havi 1 millio egy csaladra az mar szerintem gazdag.

Persze hogy ha nagyon koltekezosek es sok is a gyerek akkor lehet meg se latszik hogy jol keresnek.

Szuleim ketten keresnek kb 250-et. Ez nem sok penz, nem is elnek jol mert apam sok penzt elkolt.

Jomodu vagy ha megkeresel havi 400-500 at szerintem

2019. szept. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akik pl. az instán posztolják, hogy karácsony előtt elutaztak a Maldív-szigetekre és most a dubai reptér vip várójában várják a csatlakozást.

Azelőtt az USA-ban voltak, azelőtt Mexikóban, magángéppel a francia riviérán.

Fullos autók a család minden tagjának, reggeli a Grasham palotában, ebéd, vacsora a legjobb éttermekben, és fogalma nem lehet senkinek miből és mennyiből élnek.

Ez a gondtalanság, léhaság, hogy utazol, nem kuporgatsz, alig melózól.

Hú, de cserélnék az ilyenekkel.

2020. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!