Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mikor számit egy...

Nektek mikor számit egy család szegénynek, átlagosan, jómodunak vagy gazdagnak?

Figyelt kérdés

Egy két számot irjátok.


Pl.


Szegény: 50e / fö / hónap; nincs saját kocsi, régi ház

Átlagos: 150e / fö / hónap; Max 1.000.000 kocsi, saját normál állapotú ingatlan.


és így tovább.


Elöre köszönöm a válaszokat. :)



2016. júl. 9. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Szegény család: közmunkás bér, lepukkant bérlakás vagy albérlet, legolcsóbb élelmiszerek, ruházkodás szinte semmi.

Átlagos család: mindkét szülő dolgozik, havi pár százezres jövedelem összesen, hónap végén sem okoz gondot a bevásárlás, havonta ruházkodás, kocsihasználat, néha étterem, nyaralás.

Gazdag család: több mint havi 500 ezres bevétel, új vagy újszerű lakás vagy családi ház, kocsi, minőségi élelmiszerek, magánorvoshoz járnak, ilyesmik...

2016. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nagyon nem ez a lényeg. Mi számok szerint szegények vagyunk, de elmondása szerint, és a saját fülemmel is halottam, hogy nem egy gazdag osztálytársa irigyli a lányomat.
2016. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Szegény ha a gazdagoknak dolgozik a pénzéért. Ráadásul rosszul is van fizetve. Például ha havi 150-200 ezret keres akkor is lehet szegény, ha nem hiszed akkor próbáld ki a kemény fizikai munkát mondjuk a mezőgazdaságban és érezni fogod hogy alul vagy fizetve még ilyen bér esetén is.

Jómódú ha érezhetően többet keres mint amennyi hasznot előállít, vagyis mint amit a munkája ér. Például egy fizetésből élő politikus de számos vezető is ide sorolható.

Gazdag ha mások dolgoznak a pénzéért, persze ez mellett a létminimumon felül teljesen felesleges költekezésre és luxusra is telik neki.

2016. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon szegény család: nincs pénz élelmiszerre.


Szegény család: minimál szinten élnek, általában nem elég a pénz hónap végéig, a számlákat nem sikerül időben kifizetni, élelmiszerekből a legolcsóbbat veszik, ruhából csak akkor vesznek újat, ha az előző (pl. kabát) teljesen elhasználódott.


Átlagos: A kereset elég a kiadásokra, esetleg marad egy kis tartalék. Megengedhetnek maguknak évi egy kirándulást, van egy többéves használt kocsijuk.


Átlagon felüli: évi több kirándulás is megengedhető külföldre, élelmiszerekből mindeniknél van márkapreferencia, heti több alkalommal rendelnek ételt/esznek étteremben, új autójuk van.


Gazdag: saját ház nagy alapterülettel, több kocsi a garázsban, rendszeres kirándulások egzotikus helyekre, van bejárónő.

2016. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Mélyszegény: segély, közmunka, putri

Szegény: minimálbérből épp hogy kijönnek, de a lakást rendben tartják

Átlagos/középosztály: legalább egyik szülő megkeresi a medián bért, átlagos környéken rendes lakásuk vagy házuk van, lehet, hogy hitelt fizetnek, időnként olcsón nyaralnak

Felső középosztály: 200 fölött keres minden kereső a családban, hitelmentes vagy hitellel nagyon felsőkategóriás lakás vagy ház, autó esetleg kettő is, nyaralások többnyire külföldön

Gazdag: efölötti szinttől a csillagos égig

2016. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Sok függ attól is, hány gyerek van, és mik az igények. Havi 5-600 ezres jövedelemmel én nem mondanék gazdagnak egy kétgyerekes családot, ha hinni lehet a statisztikáknak, nagyjából ez az átlag nálunk.
2016. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Érdekesek a válaszok :)

Havi 5-600.000-ból egy két felnőttből és 1-2 kiskorú gyerekből élő család éppen hogy megél. Tud venni minőségibb élelmiszert, minősségibb ruhát/cipőt, néha megtudnak engedni kirándulást /utazást, étterem néha, valami kis szórakozás de ennyi. Ekkora összegből nehezen lehet venni új autót főleg 70-100 m2 újépitésű lakást Budapesten.

Átlagon felülieknék megkeresik a havi 1.000.000 vagy afelett. Abból már lehet több autót tartani ( 1 a férjnek/ 1 feleségnek), szép otthonban élni, gyakrabban utazni, szórakozni, étterembe járni, belefér a magánobi/ suli, jobb öltözködés, nyaralás- külföldi utak, rendszeres magánorvos..

Havi 300.000 ig egy család szűkősen tud kijönni..

2016. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom ezt belőni. Magamat jómódúnak mondanám, de nincs autóm meg családi házam mert nem kell, nyarat meg nem szeretem.


Úgyhogy inkább élem az életem, és nem feltételezgetek.

2016. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Számokat nem tudok.

De ha nem telik megfelelő ételre, szülőknek, gyereknek egyaránt, kinőtt/kikopott ruhákban járnak, akkor az valószínűleg szegény család.

Persze kivételek itt is vannak, ha cigire vagy legújabb 200 ezres telefonra telik, akkor nem szegények.


Nem tudom mi az átlagos, nem vagyok én KSH.


Viszont az lenne a normális, ha a rezsin és az alapvető szükségleteken túl jutna pénz az alábbiakra is: könyvtárbérlet, legalább egy szakkör minden gyereknek, havonta legalább egy mozi/színház/múzeum/egyéb szórakozás, éves szinten legalább egy hetes nyaralás, plussz megtakarítás (akár lakástakarék vagy életbiztosítás formájában is)

2016. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Szegényt, átlagos leírták már. Jómódú: 500e/fő felett. A gazdag pedig nem a fizetés, hanem a vagyon függvénye. Ha a kenyérkereső bármikor abbahagyhatja a munkát örökre úgy, hogy közben a családját a befektetéseiből élete végéig jómódban eltartja, akkor gazdag. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor nem gazdag, csak jól keres.
2016. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!