Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól számít egy család...

Mikortól számít egy család gazdagnak?

Figyelt kérdés

Van egy ismerös pár. Néha meghívnak magukhoz, néha elmegyünk együtt valahová.

Van egy 5 szobás lakásuk, felszerelve a legmodernebb háztartási és elektronikai cuccokkal. 2 számítógép, 2 notebook, 1 tablet (Apple cuccok mind).

Most lesz az esküvöjük. 2-3 országban tervezik tartani, a lánynak egy film alapján készült a menyasszonyi ruhája. Amugy is nagyon drága holmikban jár, az egyik pár cipöje legalább fél milliót ér (a márka miatt). Luxusparfüm és napszemüveg gyüjteménye van. Amikor sétáltunk legutóbb, elmentünk egy autókereskedés mellett, a lány végignézte a kocsikat, majd kijelentette, hogy neki egy ilyen két személyes mini kell. A kérdésre, hogy nem lesz e kicsi, ha gyerekük lesz (tervezik), megvonta a vállát, és mondta, hogy akkor vesznek egy nagyobbat is mellé, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

Fiatal pár egyébként, a làny 22, a pasi 28 éves.

A lány otthon van, érettségivel. Az anyukája egy ruhaboltot vezet/vezetett régebben, de állítólag tehetös család.A pasi valami nagy cégnél dolgozik magas beosztásban.


Nem irigységböl kérdem, mi a párommal mindketten dolgozunk.



Ök nagyon gazdagnak számítanak?


Mikortól minösül valaki gazdagnak?


2014. szept. 10. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen relatív. Például a Rotschild családhoz képest ők nem gazdagok.

Nekünk 7 szobás házunk van, és egy balatoni nyaralónk. De nincs félmilliós cipőm, és az autónk pont tíz éves. Sok GYK-s felhasználóhoz képest gazdagabbak vagyunk, és sok másikhoz képest szegényebbek.

2014. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Trafó1 ***** válasza:
96%

Valaki csak a környezetéhez képest gazdag vagy szegény, a mi átlagos életszínvonalunkhoz képest a leírt család gazdagnak , tehetősnek számít.

Jó nekik, bár ez lenne az alap életszínvonal, ha becsületesen keresték meg a pénzt akkor sok sikert hozzá és élvezzék sokáig, ha nem hát érje őket mindaz amit mások ellen elkövettek.

2014. szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
A másodikkal értek egyet. Szerintem is mindenki a maga életszínvonalához méri, hogy a többiek szegények, vagy gazdagok. Nekem egy kis lakásom van, nagyjából kijövök hó végéig, adósságom nincs. Hozzám képest ők természetesen gazdagok, de belátom, hogy nálam is vannak akik nehezebb helyzetben élnek.
2014. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Valóban, a téma iszonyú relatív. Én bruttó kétszázezer dollár felett kerestem múlt évben. Ez valószínűleg több mint a legtöbb gyk látogatóé. Van egy szakácsom aki hetente egyszer jön, itthagy egy heti kaját. Nos, például nem engedhetném meg magamnak hogy mindennap főzzön rám. Olyan embereknél dolgozik fogadásokon akik többszörös (tíz)milliomosok. Nos, gazdag vagyok vagy sem?
2014. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Trafó1 ***** válasza:
4/4 kétszázezer dollárral szerintem a mi viszonyainkhoz képest gazdag vagy, sőt szerintem európai szinten is tehetősnek számítasz, benne vagy a középosztály felső részében.
2014. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen kérdező, ők gazdagnak számítanak, a 4. inkább az átlagnál kicsit jobb, azért havi 400 brutto nem olyan kiemelkedően magas fizetés manapság.
2014. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja bocs, 2000 dollárt olvastam, akkor ő is jól állhat.
2014. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
4-es, de rossz neked.
2014. szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Ne legyetek ennyire irigyek a négyesre.

Amerikában havi 16ezer dollár fizetés jobb, mint az átlag, de nem kőgazdag.


Biztos nagyon sokat dolgozik azért, hogy így éljen.

2014. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Trafó1 ***** válasza:
32%

Gyerekek ébresztőőőőő.

Ha én 200 000 dollárt keresnék, nem a GYK előtt ülnék.

Kamu.:-))))

2014. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!