Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szereti jobban a barátomat?

Miért szereti jobban a barátomat?

Figyelt kérdés

Másfél éve jöttünk össze. Anyukámnak már az első pillanattól kezdve szimpatikus volt, aminek én nagyon örültem. De azóta anyukám megváltozott. Régebben sokat szomorkodott és szégyellte hogy nincs kapcsolatom senkivel. Mióta azonban összejöttem Vele, minden gondolata körülötte forog. Mikor jön, hányszor találkoztam vele (egyetemre járunk de más karra), mit mondott stb.

Először ezt betudtam annak hogy örül mivel a sok problémám után (az utóbbi pár évben volt fizikai és lelki is) végre rátaláltam egy rendes fiúra és boldog vagyok, de ahogy telt az idő, egyre inkább a barátom körül forog minden. Már nem tudunk olyan jókat beszélgetni mint előtte, már csak az érdekli hogy mi van a barátommal, ami nem vele kapcsolatos (hanem mondjuk velem) azt egyszerűen elengedi a füle mellett. Ha képeket csinálunk, mindig követeli hogy mutassam meg neki a gépen, de csak azok érdeklik amelyeken Ő van. Ha mutatok neki zenéket, mindre azt mondja hogy fos de ha megmutatom neki ugyanazt és hozzáteszem hogy: ,,pedig Neki ez a kedvence" azonnal felfülel és persze tetszik neki. Mindig az a jó amit Ő mond, akkor is ha nincs igaza. Ha nem sikerül egy vizsgája, anyám legyint: majd megcsinálja, míg nekem, tudom nem nézné így el. Ha veszek egy ruhát, első kérdés: Ő látta már? Minden alkalommal amikor találkozunk, elvárja, hogy hetekre előre tervezzem el hogy mi lesz rajtam, ha simán pólóban akarok menni akkor megsértődik, mintha bűnt követtem volna el.

Még egyszer mondom, örülök hogy szereti a barátomat de amikor valami egész másról beszélek, és közbevág hogy inkább Róla beszéljek, vagy amikor elvárja hogy egész nap őt istenítsem, akkor időnként nem bírom nyelni a békát és szoktam elég ideges hangsúllyal válaszolni de ebből mindig azt hozza ki hogy én nem is szeretem a barátomat, hozzám nem is való egy ilyen jó ember. Ezzel pedig a lelkembe vág bele mert nagyon jól tudja hogy mindennél jobban szeretem őt. Múltkor képes volt veszekedést generálni abból hogy nem abban mentem el hozzá, amit ő (anya) szeretett volna, hanem csak kivettem valamit a szekrényből. Ebből is azt hozta ki hogy én annyiba se nézem Őt hogy normálisan felöltözzek, kár mellém egy ilyen jó srác.

Már beszéltem erről a barátommal is, ő azt mondta, hagyjam rá, majd megunja, de már kezd elegem lenni. Anyával is beszéltem már többször, hogy miért csinálja ezt de ilyenkor mindig megsértődik és napokig nem szól hozzám. Kezdem azt érezni hogy jobban szereti a barátomat, mint engem. Nem mintha féltékeny lennék emiatt mert azt tudom hogy gyerekes dolog lenne de azért mégis én vagyok a gyereke. Nagyon rossz érzés, hogy egy tárgy lettem, egy gramofon amit tetszése szerint kapcsol be és csak azt tűri el ha dicshimnuszokat zengek a srácról.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Félek hogy egyszer a kelleténél jobban felidegesítem magam ezen és abból újabb veszekedés lesz, aminek az eredményét előre tudom.

Segítségeteket köszönöm!


_R_

20/L


2010. júl. 14. 19:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Csak örül hogy van barátod. Meg biztos jó ember,de ezt beszéld meg vele sürgősen.
2010. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ezért le leszek húzva, de szerintem anyád szerelmes a pasidba, vagy valami férfi ideált lát benne.

Próbálj beszélni vele.

2010. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Azért az durva lenne!! És le vagy szurva ilyet ne mondj nemm szabad senkit sem megsérteni.
2010. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
19:21-nek adok igazat én is erre gondoltam mivel nincs kapcsolata és te találtál valakit aki neki is túl szimpatikus lett már-már annyira h beleszeretett..
2010. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintetek elvenné egy anya a lányátol a fiúját?? Meg kellene neki olyan fiatal fiú?
2010. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

19:21-es: igen, ebben a férfi ideál dologban van valami. Apám elég rossz férj, iszik és magasról tojik ránk, nyilvánvaló hogy a barátom sokkal jobb ember.

De anyám nem szerelmes bele, isteníti, ez tény de durva lenne már ha szerelmes lenne bele.

2010. júl. 14. 19:32
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy durva lenne!! De nem zárhatjuk azt sem ki.. de lehet nincs igazam.
2010. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem is először az jött le, hogy anyukád többet lát a barátodban, mint vőt. Persze ez feltételezésnek eléggé komoly, úgyhogy nem tudom...

Ha próbáltad már megbeszélni vele, akkor csak annyit tudok mondani, hogy amikor mondja, hogy beszélj a barátodról, akkor mondd azt, hogy "Anyu, most rólam van szó. Hallgass végig!"

Sok sikert :-)

2010. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
SZerintem is ideált lát benne.Nem mondom hogy szerelmes,inkább örülne ,ha vele kötnéd össze az életed.Biztos azért szól bele mindenbe ,mert nem akarja hogy elveszítsd.
2010. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is valamiféle ideált lát benne, de azt nem hiszem, hogy el akarná venni tőled. Jobbat nem nagyon tudok, mint amit a barátod mondott, egy idő után csak ráun a dologra... Ezt csak magamból kiindulva mondom, én is eléggé túlzásokra hajlamos valaki vagyok, de idővel mindenre ráun az ember. Persze lehet, hogy nincs igazam...
2010. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!