Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért nem szereti a...

Az anyám miért nem szereti a barátomat?

Figyelt kérdés

Már fél éve együtt vagyunk, állandóan kibeszélni, megpróbál minket szétválasztani, rühelli...viszont a tesóm barátja szent, őt szereti, együtt esznek, együtt vásárolnak (ott van a tesóm is). Hozzánk meg ki sem jön, ha eljön ide a barátom. Kezdem azt érezni, hogy a tesóm barátja is már többre van értékelve ebben a családban, mint én. Hozzám nem jön ki, amikor eszek, velem alig beszél. És amikor megmondom neki ezt, akkor még én vagyok a buta, ostoba, h ilyeneket merek feltételezni és akkor megint jön a barátommal, hogy amióta vele vagyok, megváltoztam...Mit tegyek? Ez nekem olyan rossz :( Amit vesz nekem a barátom, az szar, gagyi, nem ér semmit. Viszont, amit a tesómnak vesz a barátja, hát az aranyat ér. Azt sem lehet mondani, hogy a barátom tett valamit, ami miatt rühelli a képét, mert nem tett.

19 éves lány


2011. márc. 17. 15:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

és ami a legrosszabb, h már nem egyszer vágta ezt a fejemhez: ha vlmi nem tetszik, akkor összepakolhatsz és mehetsz a "szent családhoz" (gondol itt a barátomékra).

Akármit teszek az nem jó. Ha vmit kell csinálni, akkor rögtön engem hív, meg is csinálom, de amikor betelik a pohár, akkor megmondom, h hívja a tesómat. Akkor ő feldühödik és inkább megcsinálja maga (közben üvöltözik, h mekkora egy....vagyok), és nem szól a tesómnak.

2011. márc. 17. 15:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a történetünk csak nekem nincs tesóm.

Eddig akit anyám ismert volna pasi(nem jártunk csak tetszett) mindennek elmondta, nem jó, nem illik hozzád, túl kövér, túl vékony, túl magas, túl vékony, túl talunalatlan, túl okos, stb.

Akivel most együtt vagyok srác lassan egy éve azt sem tűri meg nagyon, csak muszály neki, mert mellette kitartok.De én is megkapom, hogy milyen k.rva vagyok meg nincs eszem, meg ilyen meg olyan vagyok, hogy szóbaálltam azzal a pasival. Így anyámnak senki nem felel meg.:S

Így megértelek, főleg úgy hogy a tesódat és az ő barátját imádja.

De tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy összapakolod a cuccodat és elmész. Én még nem tettem meg de már csak idő kérdése.

2011. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem voltam még ilyen helyzetben, de én annyit tudok neked tanácsolni, hogy ne foglalkozz vele, velük. Vedd semmibe anyádat, ha szól ne szólj neki, majd észre veszi, hogy ellök magától. Azt viszont hozzátehetem, hogyha nem veszi észre, akkor meg felesleges bánkódni.

Szerintem kérdezz rá egyszer teljesen nyugodtan, hogy mi az amiben megváltoztál, meg hogy mi a baja?

2011. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, h a barátja olyan bunkó velem, mint a ház, de ezt is...hiába mondom az anyámnak, akkor is én vagyok a hibás. ki más?
2011. márc. 17. 15:22
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Minek az ilyennek gyerek?

Mindig ezt kérdezem.

És az a baj a szülők sosem veszik észre, hogy az egyik gyerek szent a másik szar! De hiába mondanád el, hogy így van nem hiszi el. Akkor hiszi majd el, ha a tesód messze kerül és Nálad végleg betellik a pohár és szarsz a fejére. Én szüleim azt se vették észre, hogy nem lakom otthon. :-(

Keress munkát és menj el a pároddal otthonról én is azt csináltam 20 évesen!

22/N

2011. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha mindet egybeveszek, amiket írtál, nem is látszik olyan rossz ötletnek az az elköltözés. Mi szól ellene?
2011. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
főiskolára szeretnék menni, kicsit távoli városba. a barátom meg ugyanabban a városban él ahol én. ő azt mondta, h ha odaköltöznék a sulihoz (pl. kollégium, vagy albérlet), akkor ő szakítana, mert szte nincs értelme a távkapcsolatnak. ezt még pár hónapja mondta, lehet, hogy azóta megváltozott a véleménye. de egyébként ez lesz. csak annyira szar érzés...egyszer beleolvasott a naplómba és pont azt a részt kapta ki, ahol éppen azt írom le, h öngyilkos leszek (meg is próbáltam, nem sikerült), még ő bőgött, ő volt megsértődve és akkor sem gondolkodott el rajta, hogy b@szki, talán bennem van a hiba...
2011. márc. 17. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Sztem költözz el...;)
2011. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem még mielőtt bármit is tennél, próbálj meg nagyon szép hangon, őszintén leülve beszélni anyuddal:) ha kell te menj oda hozzá...lehet értékelné is...és kérdezd meg, hogy mi a véleménye a barátodról, de csak szépen és nem kötöszködve...és mond neki is, hogy szereted, éppen ezért szeretnéd vele megbeszéli ezt az egészet, mert te azt érzed, nem szereti a barátodat:) mond anyudnak, hogy fontos az ő véleménye számodra, és nem szeretnéd, ha emiatt megromlana a kapcsolatotok:) ha bármit mond a barátodról, mond, hogy elfogadod, hogy így vélekedik róla, de próbálja meg elfogadni őt, ha neki is fontos vagy:) kérdezd meg tőle, hogy számít-e neki a te boldogságod?és ha igennel válaszol, akkor kérd meg szépen, hogy ne veszekedjetek, mert akkor boldogtalan vagy, és azt ő sem szeretné:)

igen...lehet, hogy nem könnyű ez az egész, de tudod ha egyszer megromlik egy anyával a kapcsolat, az nem jó...mert ha esetleg az a férfi akivel együtt vagy szakítotok ( ne szakítsatok, nem azért írom ), nem lesz ott veled, az anyudra meg biztosan mindig is számíthatsz:)

amúgy az is lehet, hogy féltésből "nem szereti" a barátodat...lehet, hogy esetleg lát benne olyan tulajdonságot, amit te nem...és így akar rávezetni téged...de ha egy őszinte beszélgetést próbálsz,még nincs semmi abból...csak ne veszekedjetek:)

remélem segítettem:)

2011. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az öngyilkosságot meg felejtsd el, meg ne próbáld vagy megverlek:)

ez nem megoldás semmire...ezzel csak maganak, és ami a lényeg, olyanoknak okoznál fájdalmat, akik aztán tényleg nem érdemlik meg...ugye ezt nem akarod?:)

am ha azelőtt mielőtt összejöttél a barátoddal, nem voltak ilyen dolgok az anyuddal, akkor egyártelmű, hogy a féltés miatt van...és az, hogy írtad, hogy "még ő bőfött", pont azért volt, mert ha még nem is mondta, de fájt neki, hogy azzal próbálkoztál, és hibásnak is érete magát...tudod, ha sírt, akkor az azt jelenti, hogy nagyon szeret téged, és érdekli a te boldogságod, csak tudod ez sok családban van így, hogy félti a gyerekét a szülő, hogy olyannal jön össze a fia/lánya akit nem érdemel meg az az illető...és lehet, hogy a másikfiúban azt látja, hogy komoly szándékai vannak, vagy nem tudom...na mindegyn nem akarom ezt túlírni...de remélem minden oké lesz, és soha se dönts hirtelen felindulásból, mert azzal másoknak sem teszel jót, önzőség, erre gondolj mindig:)

remélem segítettem:)

2011. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!