Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszigetelődés gyerek mellett?

Elszigetelődés gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Azthiszem kis segítségre lenne szükségem. Egyedül nevelem a gyerekem és nagyon bezártság érzetem kezd lenni. Meg valami -féle kezdetleges depresszió kezd kialakulni. Nagyon hiányzik a társaság, de bébiszittert nem tudok fizetni az évek alatt idő híjján a baráti kapcsolataim is lekoptak. Nehéz na, de tudom ne nyávogjak minek vállaltam gyereket. Testvéreim nem segítenek, szüleim nem élnek a fiam nagyszülei az apjával együtt 5 éve nem érdeklődnek. Szóval egyszáll magam vagyok és kezdek furcsán másképp gondolkozni, negatív vagyok és lehajtott fejjel járok az utcán. Blogok, fórumok, cikkek, nem találok semmi használhatot a fennálló problémámra. Nehéz igába hajtottam fejem tudom, vállalom, de most picit levehetné valaki. Kérlek adjatok használható tanácsokat.


Köszönöm:

Egy rendkívül túlhajtott anyuka



2019. szept. 13. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
olyan kerületben tartott délutáni hobby/foglalkoztatás stb.ahol kismamák lehetnek gyerekkel együtt.
2019. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is csak azt tanácsolhatom amit az első válaszoló.Ott majd találsz hasonló sorsú anyukákat.
2019. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A gyerek minimum 5 éves, ergo rég nem kismama már a kérdező.


Nem dolgozol?

2019. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De igen, dolgozom 8 órában és hogy mindent elő tudjak teremteni van hogy van plussz munkám. Most épp nincs. De ilyenkor meg rám szakad az általános ügyintézés, személyi miatt pl.
2019. szept. 13. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok. A munkahelyeden nincsenek olyan kollégák, akikkel jóban vagy? Munkaidon kívül inni egy kávét vele/velük, már az is segítene. Esetleg ha idod és az anyagiak engedik, valami tanfolyamba belekezdeni, nyelvet tanulni csoportosan, sportolni közösségben.... De ha pl nincs idod vagy lehetőséget elmenni, akkor az interneten is lehet keresgélni: léteznek olyan társkereső jellegű oldalak, ahol nem csak partnert, de barátot is lehet keresni és találni. Igaz, ezek tonnynire idegennyelvuek. Facebookon tematikus, téged érdeklő csoportokra rakeresni, helyi csoportokra rákeresni.
2019. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos vannak szülő-gyermek foglalkozások, rendezvények, vagy akár csak a játszótérre le lehet menni. Ismerkedhetsz a többi szülővel, picinek is van új társasága.


Bár én nem vagyok szülő, de anyum végigpofázta a délutánt a homokozó mellett, már én nyafiztam neki, hogy menjünk, meguntam a homokozást-hintázást-stb, pisilnikellkakilnikelléhesvagyok 🙂🙂

2019. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy idoben ezt en is ereztem. Nekem azonban nagyszulo tudott jonni heti egyszer fixen segiteni (gyerekert elment oviba/suliba, hazahozta este o fektette).

Ha nincs senki rokon (17-18 ev folotti unokahug, nagyneni, nagymama, nagymama tesoja), akivel pl havi ketto alkalmat meg tudnal beszelni - gyerekert elmegy, jatszoteren jatszanak hazamennek eteti, furdeti, mesetneznek elalszik, te hazaersz o vagy ottalszik nalad vagy akkor hazaindul,,,,akkor a szomszedsagban kell korulnezned potnagymama, olcso bebiszitter ugyben.

Egy anyuka ismerosom a lepcsohazukban talalt egy idos holgyet aki elment a gyerekeert az oviba es hazavitte jatszott vele megvacsoraztatta anya keson ertement.

Ilyen alkalmat tudsz kihasznalni elore lebeszelt talalkakhoz. Vagy valami fitnessterembe/klubba/felolvasokor/tanctanolam stb.hez.

Masik a hetvege, ha olyankor nem dolgoznal, akkor a gyerekeddel egyutt mehettek olyan programokra, ahol masok is vannak es tuenal ismerkedni. Erdemes esetleg hetvegen tartott edzesekre iratni a gyereket (pl a gyerekfocizik/tornazik/karatezik/tancikal - te a tobbi varakozo szulovel beszedbe tudsz elegyedni...aztan meg lehet oket hivni (szulinapi babazsur), megkerdezni hova jarnak jatszoterre blabla.


Nekem az jott be hogy a heti egy felszabault estemen nem kellett hazarohannom, aggodnom, helyette kicsit tovabb maradtam a munkahelyen, munkatarsakkal beultunk egy oracskara a munkahelykozeli kocsmaba/kavezoba vagy elmehettem vasarolni ruhat magamnak. Vagy csak beulhettem egyedul egy cukraszdaba vagy konyvesboltba nezelodhettem esetleg moziba mentem. Ha egyedul is voltam kicsit fellelegezhettem, hogy nem mindennap ugyanaz a szoros rutin van.

2019. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!