Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én feladatom a húgom...

Miért az én feladatom a húgom pesztrálása?!

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem az egyetemet, előtte kaptam lakást itt, Budapesten. Jobban megérte, mint havi szinten kiszórni az ablakon százezreket a bérleti díjakra. A húgom most kezdte az egyetemet, és az igazságosság nevében neki is elkezdtek lakást nézni, de ami végül a befutó lett, az nem lett kész augusztus végére, csúsznak vele. Nekem a lakásom két szoba+nappali, így most az egyiket "megkapta" ő. Igenám, de amióta itt lakik, bármi van, én vagyok elővéve. Tegnap is elmentünk együtt bulizni, 2-3 körül különváltunk, nem jött még haza. Erre apa velem vitázik, hogy miért hagytam egyedül, miért nem egy taxival jöttünk haza, meg ha bármi baja lesz, az az én felelősségem. De Istenem, egy sráccal volt, nyilván nem fogom ott maradni gyertyatartónak.

Mindenből ez van, legutóbb itt voltak, és üres volt a hűtő. Ez azért van, mert kb sosem eszünk itthon, vagy ha igen, rendelünk. Múltkor kb teli dobozos vajkrémet, meg sajtokat dobtam ki, mert már mind penészes volt, szóval most azért nem vásárolunk be, hogy ránk romoljon minden. De hogy így nem lehet élni, meg mi van, ha a húgom éhes, mit ADOK neki... 19 éves, csak tud keresni a Netpincéren egy éttermet, könyörgöm...


Nyilván ha bajban van, segítek neki, de most egy buliban nem fogok a fenekében lenni, meg nem kísérgetem a városban mindenhova. De a szüleink ezt kb elvárnák, meg ha beszélünk telefonon, és kérdezik ő hol van, akkor "miaz hogy nem tudod?!". Most komolyan, nem értem miért csinálják ezt. Nem 13-14 éves, felnőtt igazából.


2019. szept. 20. 14:55
 1/7 Savlekotő ***** válasza:
85%
Minek fogadtad be ha dedósként kezelik legyen bejárós v rakják kollégiumba,egyetemre bejárhat szegény? .. Miért kéne neked egy felnőtt nő bugyijából a fiukat kirántani,sejtem h húgod levegőre vágyik.. 19 éves nem pólyás h etetni kell. Ma sajnos a 14 15 16 évest is anyu etetné és durci van ha meg van mondva h tud vki enni magától tizenévesen..
2019. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Első nem hiszem hogy a kerdezonek bármi lehetosege lett volna nem befogadni leven apuci anyuci vette azt a lakast is. De igen szuleid klasszikusan a ratelepszem a gyerekeimre nehogy önállóan barmire képes felnottek legyenek tipusok. En se pesztralnam a helyedben mert 1 nem kell 2 ha kellene se a te dolgod. (én nem biztos h minden aprosagot rakotnek szulok orrara ha ennyire keptelen kezelni infokat)
2019. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

1. Nem a tied, csak édesanyád még a gondoskodó anya szerepben ragadt, és némileg azokat a körülményeket akarja rajtad leverni, amit a pici kislányának adott meg otthon 0,5-1 éve. Itt is illedelmesen szólni kell, hogy ha akar valamit a nagykorú/felnőtt húgod, akkor azt csinálja meg! Ha meg nem akar, akkor sajnos ezt az édesanyádnak kell tudomásul venni, hogy leváltok, felnőttök. Úgy látszik, tudat alatt még nem sikerült.

2. A szüleidnek mondd meg illedelmesen, hogy ha téged nem ellenőrizgettek ilyen tekintetben, amikor önállóan, egyedül éltél, akkor a 19(!) húgodat rajtad számonkérni semmiképpen sem jogos. Nem vagy a nagykorú/felnőtt(?) húgod anyja, gondviselője.

3. Kérdezd meg tőlük, hogy a húgod panaszkodott-e a jelen állapotok ellen. Ha nem, akkor nincs mibe belekötniük (legfeljebb a jegyeitekbe). Ha igen, akkor kérdezd meg, miért nem neked mondta el a baját a húgod!

2019. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
És ha hálátlansággal vádolnak, akkor köszönd meg a lakást, de annak a pesztráláshoz semmi köze.
2019. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Már nem azért, de ha így kezelik szüleid a hugodat, akkor hogy akarják azt hogy amúgy külön lakásban egyedül éljen?? Akkor még ennyi felügyelet sem lesz felette mint amennyi most van részedről. Totál abszurd az egész. És nem a te feladatod a hugod felvigyázása, felnőtt nő. Bár ha már most így viselkedik ki tudja mi lesz ha egyedül fog lakni. Szüleidnek lesz még bajuk vele az biztos.
2019. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A húgod felnőtt,nem kell pesztrálni.Gondolom téged se kisérgetett és nem etetett senki amikor egyedül voltál a lakásba.
2019. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
25%
Az a dolgod abban a lakásban, amit apád mond. Mevett vele, te meg elfogadtad. Pakolj össze, add vissza a kulcsot onnantól kezdve vagy önálló, addig nem. Ja...akkor nincs buli meg netpincér???? Hát ez van, ha a lakást elfogadtad, akkor a feltételeket is el kell, az pedig a hugod őrzése.
2019. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!