Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromnak gyereke van. Mi a...

Páromnak gyereke van. Mi a szerepem illetve "feladatom"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal 2 éve élünk együtt. Neki van egy 12 éves fia, akivel azt gondolom teljesen jó a kapcsolatom. Ő minden második hétvégén van nálunk plusz minden hét keddi napjan. Szóval anyukajanal van elhelyezve. Mikor nálunk van mosok, főzök, takarítók rá. Mindig probalok a kedvében járni, viszont mostanában azt veszem észre, hogy pl ha családi összejövetel van, akkor "sarokba" szorít, hogy pl reggelire nem azt adtam neki, amit szeretett volna. És van hogy a nagyija is mondja, hogy biztos én azért azt eszem, amit szeretek (ergo a gyereknek mégsem adok olyat, amit szeret, bezzeg magamnak...) Csak úgy lestem, mert a gyerek nekem még soha nem mondott ilyet, mint ott a család előtt. Volt, hogy pl késő este akart enni palacsintát és fel volt lazadva, hogy már nem volt kedvem csinálni, és mondtam majd reggel. Szóval mostanában sok ilyen hasonlo dolog fordul elő. Aztán így gondolkodtam, hogy van helye annak, hogy engem számonkérjenek? Hiszen én nem vagyok az anyja a gyereknek nincsenek kötelezettségeim. Amit teszek, azt szívességből, szeretetből teszem és nem azért, mert nekem kötelességem lenne.


Ti hogy látjátok?


2018. ápr. 4. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
És ez a probléma pár perce alakult ki tudjuk,két évig minden rózsaszin volt... Én meg a falvédőről jöttem le.
2018. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt beszéld meg vele.

Kezd kamaszodni. Lázong, feszegeti a határokat. Mindenki hülye, ő pedig egészen kivételes. Tipikus kamasz.

2018. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Kamaszodik. Ennyi.

Egy ilyet még az édesanyák is nehezen viselnek. Nem tudom, hogyan bírnám egy idegen gyerekkel.

Azért tudasd vele, hogy hol a helye.

2018. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Úgy viselkedik mint minden kamasz. Próbálgatja hogy játszhatja-e a főnököt
2018. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a párodnak kellene rendeznie a gyerekkel, nem neked.
2018. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
11 eves testverem van, es maganak kesziti a reggelit. Nem bonyolultat persze, es ha kell neki segitseg, kap is, de nagyot neznenk ilyen kovetelozesen. En a helyedben nem ugralnam korul a gyereket ennyire. Egyen amit szeretne. Ki tudja venni a hutobol.
2018. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Egy 12 éves gyereknek nem kell ennyire nyalni a seggét, tud magának is reggelit adni. Amúgy meg kamaszodik, szabd ki a határokat, meddig mehet el, más dolgod nincs, nem a te gyereked.
2018. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Kamasz is, meg gondolom oltogatják is...

én apaként éltem így, a fiam sohasem hisztizett ilyeneken, de ha mégis, akkor kapásból én kezeltem a dolgot.

Ha amúgy semmi probléma nem volna sütök palacsintát is. Sőt, akkor már még jobb, ha vele ketten, szóval ne vedd magadra az gyerek összes gondját-.

2018. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Sütne a f... este palacsintát, aztán 26 évesen is rajtad fog lógni, mert ki van nyalva a kisfőnök segge.

Nézd már meg kérdező ebben a kategóriában hány olyan kérdés szól arról, hogy tinikorban elkényeztetett kölyök még harminc évesen is otthon dekkol és az anyja a cselédje. Te sem akarod ezt.

2018. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket. Igen, én is úgy gondolom, hogy ő is nyugodtan készíthet magának reggelit és nem kell megvárnia, hogy kiszolgálják. Csak nem esik jol, hogy pl a nagymamája is celozgat arra, hogy nekem mit kell megtennem, ha nálunk van a gyerek. Azért is írtam, hogy szerintem nekem nincs kötelességem a gyerekkel kapcsolatban, és számon se kérhetnek.

Most majd, ha jön hozzánk, akkor picit elbeszélgetett vele, hogy ez nem így működik. Mert folyton én teszek utána rendet is, ha itt van, mert ezzel is vannak gondok, sajnos. De nem is akarok rá panaszkodni. Egyszerű a képlet: visszael a jóindulatommal, és ezt kezelni kell.

2018. ápr. 5. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!