Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek a nyugdíjas anyámma...

Mit tegyek a nyugdíjas anyámmal? Az én feladatom ez?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, édesanyám egyedül van, 61 éves. Nem mehettem anyagi okoból más városba tanulni, úgyhogy itthon tartott magánál, itt járok egyetemre.

Állandóan itthon van, nem megy sehova,házimunkát cisnálja csak, más dolga nincs, tv-t néz, sokat sír.

Nyugdíjasklubba nem akar menni, nincsenek barátai, férfit nem akar, csak én vagyok neki. Nekem beleszól mindenembe, elvárja hogy "szórakoztassam"

De hogy?? ..nincs időm, energiám...

Mit csináljak vele? Nem hajlandó barátkozni...

:(:(:(:(:(:(:(:(:(


2011. jan. 31. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Pedig 61 évesen még nem öreg, nem kéne magát eltemetnie! Be kéne szervezni neki egy hasonló korú szomszédasszonyt, rokont, akárkit, akivel beszélgethetne jókat, vagy jó időben sétálnának egyet... direkt nem férfit írtam, hanem egyelőre egy jó barátnő, szomszéd is megtenné.
2011. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem vagy udvari bohóc,így nem a te feladatod szórakoztatni.Meg kéne próbálni elvinni valami olyan programra,ahol idősek vannak többen,hátha össze spanol valakivel és rászokik a bandázásra.Vagy néha 1-2 közös program.Mozi cukrászda vagy valami.2hetente hétvégén csak van annyi időd.
2011. jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

együtt lakunk, mindig néznem kell hogy szinte már depressziós. Szomszéd van, 2 percet ha beszélgetnek.

Én vagyok az egyetlen rokona, egyedül nevelt fel, csak én vagyok neki

És ez nekem szinte teher, gond:(

Nem tudok mitcsinálni vele, és fáj

2011. jan. 31. 23:29
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

"Nem mehettem anyagi okoból más városba tanulni, úgyhogy itthon tartott magánál, itt járok egyetemre. "

A koleszba a felvételi alapján be lehet jutni, diákhitel jár, ösztöndij jár, azaz egy fillér otthoni pénz nélkül megél egy átlag diák, aki nem tanul rosszul.

Hiba volt otthon maradnod és te is tudtad, mi vár itt rád.

Jelentkezz át, ha van olyan a tanulmányi eredményed. Bárhová, de messze innen.

2011. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sajnálom anyukádat, de téged is:( Ismerős a helyzet, csak kicsit másként.

Erőltetned kéne, hogy eljárjon valahova vagy célokat, feladatokat találnod neki. Miért szokott sírdogálni, mi a fő gondja?

2011. jan. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Szoktak lenni nyugdíjas kirándulások. Felszállnak egy buszra és elmennek valahova az országban. Nagymamámat küldtük ilyenekre. Először alig tudtuk rábeszélni, aztán ment magától is. Nem tudom, hogy mi fér bele a keretetekbe, ezeket olyan 3-4000 körül csinálják és akkor ott kapnak ebédet, megmutatják az adott város nevezetességeit, bemennek egy templomba, esetleg múzeum.


most a google nekem ezt dobta ki, valami ilyenre gondoltam: [link]

(ez egyházi szervezésű, de ezt találtam elsőnek)

2011. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
és tudom, hogy ez már több hónapja volt, csak szemléltetni próbáltam a dolgot.
2011. jan. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Vigyázni kell a nyugdíjas-kirándulásokkal, nehogy rásózzanak egy 10 000 forintos ágyneműt 100 000-ért hitelre!
2011. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Szeret olvasni? Mert akkor probald meg beverbuvalni a moly.hu ra. Virtualis olvasokozosseg, talalkozokkal, erdekes dolgokkal, hatha kedvet kap ra.
2011. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

Sírás nem mondja meg..sztem a magány..


Sajnos egy nyugdíjból nem élünk meg 2 helyen hiába vagyok most is jó tanuló. Mindenki ezt mondja, de én tartósan beteg vagyok ami plusz sok kiadás.


köszi a válaszokat

2011. febr. 1. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!