Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apám és anyám...

Mit tegyek? Apám és anyám szétment

Figyelt kérdés
Anyukám miután apukámmal szétmentek elköltözött. Most Pesten dolgozik, mi itt maradtunk vidéken. Azért mentek szét mert apám folyamatosan ivott és veszekedett, és még is ütötte anyámat. Apám azóta is iszik minden nap és már mióta anyám elment nem is dolgozik(kb 1 hónapja), anyám nem tud pénztküldeni, és már ithol nincs is. Én kollégista vagyok, (16-éves) ezért kicsit sok pénzel jár a tanitatásom. Így othol nem maradt, de van 3 tesóm akik általánosba járnak. Ithol nincs se fa, se enni. Nem tudom hogy mit csináljak, nem akarom hogy a tesóim éhezen(már megint). Anyám felájánlotta hogy menjünk fel hozzá, de még kb 1 hónap míg lesz albérlet. Az igazság az hogy nem akarok el enni, mert az iskolát nem akarom otthagyni, de azt sem akarom hogy a tesóim nélkülözzenek. Apámmal már elbeszélgetünk párszor, de így sem akarja abbahagyni az ivást. Alkoholista, és maximum fél évre tud leálni az itallal. Félig roma vagyok(anyukám felöl) és hátrányos helyzetük is, így ösztöndíjat kapok( évi 145 ezret, mivel jeles vagyok). Ebben az évben a tavaji ösztöndíjból megmaradt pénzel tudtam elindulni, de már elfogyot. Mit csináljak? Mit kellene csinálnom?

2019. szept. 27. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád veszélyes lehet rátok akkor a tesóidnak jó lenne mihamarabb anyukádhoz költözni vagy nagyszülőkhöz, nagybácsihoz, keresztszülőkhöz... te pedig tarts ki a koliban míg tudsz. Remélem anyukád hamar talál lakást és mehettek hozzá. Apukáddal próbálj beszélni mikor józan, hogy menjen dolgozni és hagyja abba az ivást mert nincs otthon étel a testvéreidnek. Ha ez kiderül, meg hogy nem tudtok fűteni mikor jön a hideg, el is vihetnek intézetbe.
2019. szept. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbálj diákmunkát vállalni, nagyon nem lesz egyszerű, de még tudod csinálni!
2019. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Melyik városban éltek?
2019. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!