Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, ha anyám...

Mit csináljunk, ha anyám férje mindenbe beleköt?

Figyelt kérdés

Barátommal még mindketten a szüleinkkel élünk. Mi csak 3-an anyám, a férje és én. Nálunk olyan a ház is, de főleg az udvar, mint a hányás. Az etnikumok különb helyen élnek. Anyám férje minden limlomot, amit más kidobna haza hoz, aztán ledobja valahol az udvaron. Így nem is lehet, normálisan nyírni a füvet, mindenhonnan kinő a csalán, meg a bodza. Mi, anyám, én, meg a barátom, amikor nálunk van próbálunk rendet tenni, de akkor meg mindenbe beleszól, ő amúgy nem csinál semmit.

Én ha nincs ott a barátom már nem is csinálok semmit, mert arra is volt már, hogy ciccegett, hogy kipakoltam a mosógatógépet, ő meg nem hallotta a tv-t...

De ha a barátom nálunk van, egyrészt ő is szeretné rendbe tenni az udvart, másrészt anyám hívja ki hogy segítsen pakolni. Ha ez nem lenne, megmondanám neki, hogy ne csináljon semmit nálunk, aztán akkor nincs gond, csak se ő se én nem tudjuk nézni, hogy anyám egyedül szenved.

Amúgy múltkor megkérdeztem, hogy most amúgy mi a baja, azt mondta, hogy neki ebben a házban nincs semmibe beleszólása... Hát ha így is van, megemlíteném, hogy a házat anyám vette, oké, hogy az évek alatt, tett bele ő is egy keveset, de összesen legalább fél évet volt munkanélküli, és volt vagy 15 munkahelye 9 év alatt, ha nem több.

Én természetesen el akarok onnan jönni, minél előbb, de még nem tudok.

Mit csináljak addig is? Sz.rjam le az egész házat? Vagy mit?


2019. aug. 3. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Anyukáddal eléálltok. S tudatjátok vele, hogy ez így nem jó. Mást nem tudok elképzelni. Ha anyukád nem áll melléd, akkor esélyed sincs változtatni.
2019. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyira de annyira megértelek! Nekünk van a szülői házunk, de már csak én és bátyám lakunk itt. Ő is pont ez a fajta gyökér, amit leírtál. Minden szart hazahoz, már vagy két jókora szemétdomb van az udvaron, a lakásban, a szobájában, mindenhol. Ocsmány szar. Embertelen. És hiába kezdtem el rendet csinálni, folyton beleugatott, meg hogy ő majd megcsinálja. Persze semmi nincs belőle. Eljár dolgozni, ő nem váltogatja a munkahelyét, elég jól is keres, de attól ilyen igénytelen tróger marad. Ha csinál is valamit, azt sem itthon. Én annyi mindent próbáltam már, beszélni vele többször, de eredménytelen. Ezek fel sem fogják szerintem. Az egyetlen reményed hogy minél előbb elköltözöl onnan. Nincs értelme győzködni.
2019. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyűjtögetés és környezetelhanyagolás egy betegség, a depresszió a kiindulása, kezeltetni kéne, de nyilván nem fogják.

Anyádnak kéne kidobnia, de nem teszi, mert ő meg társfüggő és retteg a magánytól.

Ez van. Felnőtt emberek, csak maguk változtathatnának, ha képesek lennének rá, de tehetetlenek. Neked kell eljönnöd onnan, és vissza se nézni.

2019. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Ne nyírd a füvet, járj aludni haza aztán menj el amit el lehet.
2019. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!